Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Trafikte radar geyikleri

Trafikte radar geyikleri

İşte Türk usulü radardan kurtulma yöntemleri: Radarın yanından geçerken vitesi boşa atarsanız polisten sıyırırsınız. Dikiz aynasına asılan CD'ler ve en üst devirde çalışan silecek radar dalgalarını dağıtır.

Bazı otomobil kullanıcıları radardan kurtulma, trafik polisine yakalanmama konularına 'takmış' durumda... E, hal böyle olunca bazen oldukça saçma ve gülünç fikirler ortaya atılıveriyor... Ve bunlar zaman zaman uygulanıyor, hatta efsane haline geliyor.

Efsanelerden seçmeler

•Bir inanışa göre; radarlar aslında aracın hızını değil, motorun devir sayısını ölçüyor! Bu nedenle, "İstediğiniz kadar hızlı gidin, radardan geçerken vitesi boşa atarsanız polisten sıyırırsınız" deniyor.

•Başka bir efsane ise dikiz aynasına asılan CD'nin de radarı etkileyip kurtardığı yönünde...

•Beyaz Renault görünce sileceklerin en üst devirde çalıştırılması gerekiyor! Silecekler radar dalgalarını 'dağıttığı' için rahatça geçin...

•Alkollüyken dilin altına madeni para koyup alkol ölçme cihazı üflenince durum 'çakılmazmış'.

'Lütfenini yiyim'

Sitede trafikle ilgili bazı ilginç efsaneler de şöyle:

•Polis otosu kırmızıda geçen araca megafondan seslenmiş: "34 PTS lütfen sağa çek!". O sırada bir başka polis otosundan "Lütfenini yiyim senin, bu ne kibarlık len Mıstafaa!" sesi yükselmiş.

•Ankara'da bir trafik polisi aracından şöyle bir anons duyulmuş. "Ticari devam et! MN 489 bekleme yapma kardeşim! İşitme engelli devam et."

•Adam, yabancısı olduğu bir mahallede sabahın köründe otobüs durağını arıyormuş. Polis, "Bakkalı geç, ilerdeki ağacın ordan sağa kır, ordan sola.." diye tarif etmiş. Kafası karışan adam yürümeye başlayınca trafik polisi megafondan bağırmış: "Birader ağacın ordan sağa kıvırsana. Aloo kime diyom?" Adam, durağa kadar arkasında bağıran polisle gitmiş!
886
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.