Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Toprak Dede, TEMA’yı tepeden yönetecek

Toprak Dede, TEMA’yı tepeden yönetecek

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Karaca, bu görevinden ayrıldığını açıkladı. Karaca bundan sonra sadece TEMA Mütevelliler Heyeti Başkanı olarak görev yapacak.

Divan Oteli'nde önceki gün yapılan, TEMA Vakfı 11'inci Mütevelliler Heyeti Olağan Toplantısı'nda konuşan Karaca, şunları söyledi:

"Yurdumuzda birilerinin yolunu açmak lazım, ama bu TEMA'dan bir kaçış değil. TEMA'dan kovsalar gitmem. Başkan olarak anılmayacağım belki, ama yine de bu yolda elimden geldiği kadar imkanlarımı, toprakların verimli kılınması için seferber edeceğime söz vermişim. Bundan cayamam artık. Topraktan ayrılmam, topraksız yaşamam, topraksız bir konuşma yapmam mümkün değil."

TEMA'nın yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Nihat Gökyiğit, Kemal Yavuz, Ayduk Koray, Fikret Evyap, Osman Kavala, Vahide Gigin, Prof. Dr. Lütfü Baş, Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, Ali Koç, Başaran Ulusoy, Nuri Çolakoğlu, Gönül Meyvacı, Mustafa Akın.
441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.