Magazin

Tombullara özel dergi

Tombullara özel dergi

ABD'de kadınların yüzde 70'inin beden ölçüsünün 42 ve üzerinde olmasını gözönüne alan yayıncılar yeni bir dergi çıkarıyor. Mayıs ayında yayınlanmaya başlayan Grace adlı dergide, incecik modellerin yerine şişman mankenlerin fotoğraflarına yer veriliyor.

Dergide hızlı kilo vermeyi vaadeden diyet listeleri de yayınlanmıyor.

Derginin yayın yönetmeni Ceslie Armstrong, dergilerde genelde kadınların olmak istediği ama olamayacağı türde modellere yer verildiğini belirterek, "Biz dürüst olmak ve okurlarımızın gerçek ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz" diyerek, dergilerinin yayın politikasının kilolu kadınları memnun etmek olduğunu ifade ediyor.

Grace'de de diğer dergilerinde olduğu gibi moda ve stil hakkında yazılar bulunuyor ancak "sihirli" diyet yazılarına yer verilmiyor.

ABD'de kilolu kadınlara yönelik ürün pazarı giderek büyüyor. Geçtiğimiz iki yıl içinde 42 ve üzeri beden konfeksiyon üretiminin yüzde 18 arttığı, Tommy Hilfiger gibi bazı ünlü markaların koleksiyonlarında büyük beden tasarımlarına daha fazla yer vermeye başladığına dikkat çekiliyor.

Derginin son sayısının kapağında yer alan Kate Dillon adlı kilolu manken, kariyerine 36 beden giyen bir manken olarak başladığını ancak birkaç yıl sonra sağlıksız diyetler yapmaktan vazgeçerek kilo almayı tercih ettiğini belirtiyor. En çok kazanan kilolu mankenlerden biri olan Dillon 42 beden giyiyor.

(Hürriyetim)
Yayın tarihi: 25.07.2002
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.