Magazin

Tiyatro dünyası Yılmazer için ağlıyor

Tiyatro dünyası Yılmazer için ağlıyor

Tiyatro sanatçısı Kerem Yılmazer de Levent'teki patlamada yaşamını yitirenler arasındaydı. Özel bir televizyon kanalına dublaj için gitmekteyken hayatını kaybeden Yılmazer 58 yaşındaydı.

Levent'teki patlamada ölenler arasında ünlü tiyatro ve ses sanatçısı Kerem Yılmazer de bulunuyor. Bir televizyon kanalındaki seslendirme çalışmasına giderken hayatını kaybeden 58 yaşındaki Yılmazer, yine kendisi gibi tiyatro sanatçısı Göksel Kortay'ın eşiydi. Yılmazer'in cenazesi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı.

Sanat hayatına müzikle girdi
1945 yılında Denizli'de doğan, bir süre Hukuk Fakültesi'nde okuyan, Amerika'da bir yıl eğitim gören Yılmazer, sanat hayatına pop müzik sanatçısı olarak başladı. Melike Demirağ, Esmeray, İskender Doğan ile birlikte kendisinin de yer alıp oluşturdukları ''Grup Sextet'' (Grup Altılı) ile 1978 yılında Eurovision ikincisi olan Kerem Yılmazer, Ankara Meydan Sahnesi'nin açtığı kurslara katılarak ''Fantastik'' adlı müzikalde görev aldı. 1969'da ''Kirli Yüzlü Melek'' filmiyle sinema oyunculuğuna da başlayan Yılmazer, 1979'da aranjman türünde plak doldurdu.

Çevre Tiyatrosu ve Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu'nda da bir süre sahneye çıktı. Daha sonra Dormen Tiyatrosu'na katılmasıyla birlikte İstanbul'a gelen Yılmazer, yine kendisi gibi tiyatro sanatçısı Göksel Kortay'la evliydi.

Dormen: Perişanım
Türk tiyatrosunun ünlü ismi Haldur Dormen, Yılmazer'in ölümünü öğrenince şoke oldu. Dormen, ''Kerem ailemden biri gibiydi. Ankara'dan İstanbul'a gelmesinde ben ön ayak oldum. İsmi Muhittin Şener Yılmazer'di. İsminin Kerem olmasını önermiştim ve değiştirmiştik. Göksel'le (Kortay) Dormen'de tanıştı ve evlendirdik. Bir dostumu kaybettiğim için perişanım'' dedi.

Yakın aile dostu Gazanfer Özcan da ''İnanamıyorum. Bu korkunç bir şey. Canım kardeşim gibiydi benim'' dedi.

Yılmazer için yarın saat 10.00'da Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda bir tören düzenlenecek. Yılmazer'in cenazesi öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii'nden kaldırılacak.
Yayın tarihi: 20.11.2003
472
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.