Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Timsah avcısı'nı balık öldürdü

'Timsah avcısı'nı balık öldürdü

Avustralyalı 'timsah avcısı' Steve Irwin, dalış seferi sırasında dikeni uyuşturan bir balığın göğsünden sokması sonucu öldü.

Sydney'in 'Daily Telegraph' gazetesinin İnternet sitesinde yer alan habere göre 44 yaşındaki Irwin, kaza sırasında Queensland eyaletinin Büyük Mercan Kayalıklarında sualtı belgeseli çekiyordu.

Irwin, vahşi yaşama olan ilgisi ve Avustralya'da ilk kez 1992 yılında yayımlanan 'Timsah Avcısı' adlı programıyla tanınıyordu. Irwin'in programı Discovery kanalında da yayımlanmıştı. Avustralya hayvanat bahçesini turistlerin ilgi odağı haline getiren Steve Irwin'in kamuoyundaki imajı 2004 yılında sarsılmıştı.

Irwin, hayvanat bahçesinde büyük bir timsahı beslerken bir kolunda oğlunu tutması nedeniyle tepki toplamıştı. Oğlunu tehlikeye sokmadığını belirten Irwin, güvenlik kurallarını ihlal etmekle suçlanmaktan kurtulmuştu. Irwin daha sonra Antarktika'da belgesel çekerken penguenlere, bir ayıbalığına ve kambur balinalara çok yaklaşmakla suçlanmıştı.

Yine yanlış bir şey yaptığını inkar eden Irwin hakkında soruşturma açılmamasına karar verilmişti. Amerikalı Terri Irwin ile evli olan Steve Irwin'in 8 yaşında bir kızı ve Aralık ayında 3 yaşına girecek olan bir oğlu bulunuyor.
Yayın tarihi: 04.09.2006
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.