Magazin

The Telegraph da Asena'yı yazdı

The Telegraph da Asena'yı yazdı

Dansöz Asena ve İbrahim Tatlıses'in mahkemeye varan ilişkisi, Britanya'nın saygın gazetelerinden The Telegraph'a konu oldu.

Türkiye'nin 'tapılan dansözü' olarak nitelendirilen Asena'nın hayatından endişe ettiği gerekçesiyle Tatlıses hakkında suç duyurusunda bulunduğunu yazan gazete, Tatlıses'in "O benim onurum" sözlerinin altını çizerek 'namus cinayetlerine' dikkat çekti.

Haberde hakları savunucusu Ayşe Kısmet ve Hidayet Tüksal'ın görüşlerine de yer verildi. Bu görüşlerde Tatlıses, 'tipik Türk erkeği' olarak nitelendirilirken, Türk erkeklerinin dayağı hak gibi gördüğüne, Tatlıses'in önceden de eşlerini dövdüğüne işaret edildi.

Gazete bu görüşleri ve haberi yorumsuz verirken, AB'ye girme sürecinde Türkiye'de değişimlerin başladığını belirtti. Haberde, geçen ay namus cinayetlerine verilen cezanın hafifletilmesine ilişkin yasanın da yeniden düzenlendiği hatırlatıldı.

Tatlıses'i arabeskin en önemli ismi olarak tanıtan The Telegraph, bu müzikte 'Genç öl cesedin yakışıklı olsun' türü söylemlerle dolu sözler olduğunu, ağlamaklı, çaresiz bir sesle söylendiğini yazdı. Tatlıses'in popülerliği sayesinde çeşitli işler yaparak 'krallık' kurduğu da belirtildi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.11.2004
487
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.