Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

TEV Türkiye'nin yeni sesini arıyor

TEV Türkiye'nin yeni sesini arıyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Safiye Ayla ve Zeki Müren anısına Türk Sanat Müziği yarışması düzenliyor.

"Türkiye Yeni Sesler Arıyor" sloganı ile düzenlenen yarışma, işli Belediyesi ile TEV'in işbirliği ile yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyenlerden TRT Türk Sanat Müziği repertuarındaki eserlerden birini seslendirmesi ve CD veya kasede kaydetmesi isteniyor. Doldurulan kasetlerin 27 Eylül'e kadar TEV'e ulaşması gerekiyor.

Katılımcıların 18-35 yaşları arasında olması öngörülüyor. Yarışmaya TRT ve Devlet Koroları'nın kadrolu sanatçıları ile ticari çalışma yapan profosyoneller katılamayacak. Yarışmaya katılan adaylar arasında Safiye Ayla ve Zeki Müren kategorilerinde sezilen beş kişi finale seçilecek. Finale kalan yarışmaçılar ise Lütfi Kırdar Kongre Salonu'nda, halk önünde yarışacak. Birinci olan yarışmacı 5 milyar lira, ikinci, 3.5 milyar lira, üçüncü, 2 milyar lira ödül kazanacak. Dördüncü ve beşinci olan yarışmacılar da 500'er milyon lira ödül alacak.
Yayın tarihi: 16.09.2003
491
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.