Magazin

Terminatör 4 geliyor

Terminatör 4 geliyor

Arnold Schwarzenegger ile özdeşleşen "Terminatör" serisinin dördüncüsünün çekimlerine gelecek yılın ilk aylarında başlanabileceği açıklandı.

Empire dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, filmin yapımcısı Andy Vajna, filmin mekanı olarak Avustralya'yı düşündüklerini söyledi.

Senaryosu hazır olan film için yönetmen arayışında olduklarını belirten Vajna, California Valisi Schwarzenegger'in da bu filmde yer almasını istediklerini ancak sanatçının henüz kararını vermediğini kaydetti. Schwarzenegger'in karar vermesi halinde onun için çok ilginç bir rol ayarlayabileceklerini ifade eden yapımcı, "Yeter ki o kararını versin. Onun için çok iyi bir rol buluruz" dedi.

Terminatör geliyor
İnsandan ayırt edilemeyen makine "Terminatör", hayata gözlerini 1984 yılında açtı. Yönetmenliğini James Cameron'ın üstlendiği filmin senaryosunu kalabalık bir kadro kaleme aldı. Schwarzenegger'in Terminator'ı canlandırdığı filmde, aktöre Linda Hamilton ve Michael Biehn eşlik etti.

Hasılat rekorları kıran filmde, Terminator ile yakalamaya çalıştığı "dünyayı kurtaran adamın" annesi Sarah Connor (Hamilton) arasındaki mücadele izleyicinin yüreğini ağzına getirdi. İlkinin gördüğü ilgi üzerine yapımın ikincisini çekmeye karar veren yapımcılar, bunun için tam 7 yıl bekledi ve 1991'de "Terminator2: Judgement Day" geldi.

Cameron'ın ikinci kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde bu kez Arnold, Sarah Connor´a yardım eden "TerminatorT-800 model 101" adlı "yufka yürekli" bir makine olmuştu. Film ilk yapımın başarısını sürdürdü. Aralıklı olarak çekilmesi adet haline gelen seri, 2003 yılında "Terminator 3: Rise of the Machines" ile sürdü. Bu kez yönetmen koltuğuna Jonathan Mostow oturdu, filmin lokomotiflerinden Hamilton ise bu yapımda rol almadı.
Yayın tarihi: 10.04.2006
348
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.