Magazin

Tercih stresi başladı

Tercih stresi başladı

Üniversite adayları için sınavdan sonra tercih stresi başladı. 2002 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile Tercih Formları adayların adreslerine gönderilmeye başlandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Dr. Fethi Toker'in verdiği bilgiye göre, 2002-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzu ile tercih formları yarından itibaren ÖSS'ye giren adayların adreslerine gönderilmeye başlanacak. Adaylara gönderilen kılavuzda, yükseköğretim programlarının 2002 kontenjanları, giriş koşulları ve 2001 bilgileri yer alıyor. Adaylar tercih formlarını doldururken, bu kılavuzlardan yararlanacak.

Tercih formlarını dolduran adaylar ise, yerleştirilmek istedikleri programları istek sırasına göre yazmaya dikkat edecek. Yurtta barınmak isteyen adayların da tercih formunun arka yüzünde bulunan yurt başvuru formlarını doldurmaları gerekecek.

Sonuçlar Ağustos'un son haftası
Tercih formu ve yerleştirme ücreti olarak Vakıflar Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı ve Kredi Bankası'na 9 milyon lira yatıracak olan adayların, bankadan aldıkları dekont ile tercih formlarını 31 Temmuz-9 Ağustos 2002 tarihleri arasında lise ve dengi okul müdürlüklerine veya ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine teslim etmesi gerekiyor.Yerleştirme sonuçları Ağustos ayının son haftası açıklanacak.
Yayın tarihi: 23.06.2002
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.