Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Telekulak' skandalı büyüdü

'Telekulak' skandalı büyüdü

Amerikan sinema dünyasını sarsan 'telekulak' skandalı, aksiyon filmleri yönetmeni John McTiernan'ın da suçlanmasıyla yeni boyut kazandı.

Savcılık, 55 yaşındaki yönetmeni, dedektif Anthony Pellicano'ya iş verdiğini inkâr ederek müfettişlere yalan söylemekle itham etti. Dava başlayana kadar tutuklanmayacak olan McTiernan' ın, yönetmen Charles Roven'ı dinlettiği iddia ediliyor.

Hollywood starlarının özel bilgileri
Tutuklanmadan önce Hollywood sosyetesinin gözde dedektifi olarak bilinen Pellicano, polis ve telefon şirketi çalışanlarına rüşvet vererek, ünlü yıldızlara ait gizli bilgileri müşterileri adına çalmakla suçlanıyor.

Dedektif Sylvester Stallone, Keith Carradine, Garry Shandling ve Kevin Nealon gibi yıldızların yanı sıra gazeteci Anita Busch ve Bernard Weinraub ile yıldız ajanları Bryan Lourd ve Kevin Huvane'i de dinlemiş. Skandalın, Amerikan sinemasının zirvedeki isimlerine bulaşabileceği söyleniyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.04.2006
306
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.