Magazin

Telefonunuz kaçak mı?

Telefonunuz kaçak mı?

Telekomünikasyon Kurumu, 33 milyona yakın telefon cihazına dair deşifre işlemi sonunda, 12 milyon cihazın kayıt dışı olduğunu belirledi.

500 bin kadar cihazda da IMEI numarasının klonlanmış veya değiştirilmiş olduğu anlaşıldı. Telekomünikasyon Kurumu'ndan yapılan açıklamada IMEI numarasını öğrenmek isteyenlere şöyle yol gösterildi:

Seri numarası nasıl öğrenilecek?
"GSM telefon cihazlarının Uluslararası Mobil Cihaz Kodu (IMEI) olarak tanımlanan, cihazın ambalajı üzerinde ve arka kapağı içindeki etiketler üzerinde yer alan seri numarası, cihazın bazı tuşlarına (*#06#) basılmak suretiyle öğrenilebiliyor.

Bilgi ve belgeleri gönderin
Telekomünikasyon Kurumu'nun www.tk.gov.tr adresli web sayfasında duyurulmakta olan klonlanmış IMEI numaralarını gösteren tabloda yer alan numaralara sahip cihaz kullanıcılarının söz konusu cihazın temin edilişine dair bilgi ve belgeleri, Telekomünikasyon Kurumu Teknik Düzenlemeler ve Standardizasyon Dairesi Başkanlığı'na ait tds@tk.gov.tr eposta adresine veya 312 550 51 64 No'lu faksa göndermeleri büyük önem taşımaktadır."
(Radikal)
Yayın tarihi: 15.12.2004
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.