Magazin

Tek celsede boşandılar

Tek celsede boşandılar

Zeynep Tokuş ve 2005 yılında gizlice nikâh masasına oturduğu Jinekolog Doktor Alp Nuhoğlu, evliliklerini sessiz sedasız bitirdi. Çift, dün gizli görülen duruşmada tek celsede boşandı.

Güncellenme tarihi:
Boşanma olayını doğrulayan Alp Nuhoğlu, "Boşanmayı isteyen Zeynep Hanım'dır. Ben de onun bu kararını saygıyla karşıladım. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Zeynep Hanım böyle uygun gördü. Çocuğumuzun velayeti onda kaldı. Türk Kanunları'na göre yapılacak zaten başka bir şey yok. Kendisine hayattabaşarılar, mutluluklar dilerim" diye konuştu. Zeynep Tokuş burada... Dayak davası Zeynep Tokuş, işadamı Bülent Helvacı'dan boşandıktan sonra Alp Nuhoğlu ile 2005 yılının mart ayında, Antalya'da basından gizli nikâh masasına oturmuştu. Çok geçmeden çiftin evliliklerinde şiddet yaşandığı, Tokuş'un Nuhoğlu'ndan tekme tokat dayak yediği iddiaları basına yansıdı. Eşinin kendisini dövdüğünü iddia ederek karakola başvuran Tokuş, evden ayrılıp bir otele yerleşti. O dönemde birbirleri hakkında ağır ithamlarda bulunan çift,2006 yılına girerken aile büyüklerinin de araya girmesiyle barıştı. Boşanmanın eşiğinden dönen Zeynep Tokuş, daha sonra verdiği röportajlarda evliliğini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için psikolog yardımı aldığını açıkladı. Çiftin yüzü, aynı yıl hamilelik haberiyle güldü. Ancak ilk evliliklerinden birer çocukları bulunan Nuhoğlu ve Tokuş'un bebekleri, prematüre doğdu. 6,5 hamileyken bebeğini dünyaya getiren Tokuş'un doğumuna da kocası girdi. Bebek, yoğun çabalar sonucu sağlığına kavuştu. Bu arada Tokuş'un dayak yediği iddiasıyla karakola başvurmasının üzerinden üç yıl geçmesine ve şikayet geri alınmasına rağmen, Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz yıl Nuhoğlu'nun yeniden yargılanmasına karar verdi. Yaşanan tüm bu sorunların ardından çift, boşanma kararı aldı ve mahkemeye başvurdu. Tokuş ve Nuhoğlu'nun evlilikleri, dün gizli görülen duruşmada tek celsede bitti.
Yayın tarihi: 03.06.2009
491
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.