Magazin

Tecavüzü 10 yıl sonra hatırladı

Tecavüzü 10 yıl sonra hatırladı

Helin Avşar, çorbacının tuvaletinde bir erkekle uygunsuz şekilde yakalandığını iddia edenlere demediğini bırakmadı.

Arnavutköy'deki bir çorbacının kadınlar tuvaletinde bir erkekle uygunsuz yakalandığı ileri sürülen Helin Avşar, Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi oldu. Helin Avşar, söylentilerin yalan ve gerçek dışı olduğunu, midesi bulandığı için tuvalete giderek istifra ettiğini söyledi. "Yaşanmayan bir durumun tanıkları olarak ifade vermekle" suçladığı Sibel Gökçe, Berna Arıcı, ismi tespit edilmeyen "Dora" isimli oryantalin, "yayın yoluyla hakaret" suçunu işlediklerini ileri süren Avşar, bu kişileri kendisi üzerinden reklam yapmakla da suçladı. Kişilik haklarnın ağır bir şekilde zedelendiği ifade eden Helin Avşar'ın şikayeti üzerine Şişli Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

GÜNDEME GELMEK İSTİYORLAR
Avukat Osman Hacıbekiroğlu'nun verdiği dilekçede, müvekkili Helin Avşar için "Medyanın aranılan ismidir" dedikten sonra "Müştekinin ismini ve bu ismi ve gücünü bilen şahıslar bu tür olaylardan faydalanarak gündeme gelmekte ve şöhret kazanmak amacıyla hakaret ve iftira etmişlerdir. Kendisi bugüne kadar hakkında çıkan gerçek dışı haberlerden dolayı ağır bedeller ödemek zorunda kalmış son olarak yapılan çirkin ve utanç verici haber ile en ağır darbe almıştır" dedi.

BERNA'NIN NE İŞ YAPTIĞI BELLİ DEĞİL
Dilekçede Berna Arıcı için "İsmi pek duyulmamış ne iş yaptığı tam olarak belli olmayan kendisini manken, yeni şarkıcı olarak lanse etmesine rağmen herhangi bir defileye katıldığı bilinmeyen, piyasada çıkmış bir albümü bulunmayan, adı medyada telefonla bir müşteri ile pazarlık yapmasına ilişkin kayıtlar ile gazetelerde yer alan haberler duyulmuş olan şüphelidir" ifadeleri kullanıldı.

GECİKMELİ TECAVÜZ MAĞDURU
Dilekçede "Unutulmaya yüz tutmuş, yeni nesil tarafından tanınmayan, eski defterleri karıştırarak gündeme gelmeye çalışan" diye tanımlanan Sibel Gökçe için de "Türkiye'nin en ünlü erkek sanatçısı tarafından tecavüze uğradığını her nedense 10 yıl gecikmeli olarak Mart 2007'de açıklayan eski dansöz, Helin Avşar'ın adından faydalanarak gündem yaratmaya çalışmışlardır" denildi.

BERNA: YARIM SAAT TUVALETTE KALDI
Berna Arıcı konu ile ilgili gazete ve televizyonlara şu açıklamalarda bulunmuştu: "Sibel Gökçe ve dansçı arkadaşım Dora ile birlikte çorbacıya geldik. Orada Helin'i gördük. Kafası bir dünyaydı. Tuvalete girdi ve yarım saat çıkmadı. Bunun üzerine merak ettik. İlk olarak Dora sonra Sibel Gökçe tuvalete gitti. Onlar uzun süre dönmeyince bu kez de merak edip ben de tuvalete gittim. Helin içinde bulunduğu tuvaletin kapısını kilitlemişti. Uygunsuz bir vaziyetteydi. İçeriden uygunsuz sesler geliyordu. Bunun dışında gördüklerimi anlatamam."
Yayın tarihi: 23.09.2007
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.