Magazin

Tazminat almadan tek celsede boşandı

Tazminat almadan tek celsede boşandı

Hande Ataizi, sadece birkaç saat evli kalabildiği Fethi Pekin'den dün boşandı. Ataizi eşinden maddi-manevi herhangi bir tazminat talebinde bulunmadı.

Hande Ataizi, 1,5 yıldır birlikte olduğu ve iki gün evli kaldığı avukat Fethi Pekin'den dün tek celsede boşandı. Mahkemeye verdiği dilekçede Ataizi boşanma nedeni olarak eşinin evliliklerine karşı olan ailesini gösterdi. Fethi Pekin ile nikah yaptıktan iki gün sonra Kadıköy 2'nci Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açan Hande Ataizi'nin gizli celse talebi nedeniyle dünkü duruşma mesainin bitimine yakın saatte yapıldı. Hande Ataizi duruşmada hazır bulunurken 'Adliyeye asla gitmem' diyen Fethi Pekin katılmadı. Ancak iki şahidi hazır bulundu.

ŞOFÖRLERİ: AİLE İSTEMEDİ
Pekin ailesinin şoförlüğünü yapan iki şahidin verdiği ifadelerde 'Ailenin istememesi üzerine' şeklinde açıklamada bulunması dikkat çekiciydi. Orhan Türkeş, 'Davacı Fethi Pekin'in halen yardımcılığını ve şoförlüğünü yapmaktayım. Gerçekten birbirlerini severek evlenen taraflardan Fethi Bey'in ailesinin bu evlilikten hoşnut olmaması nedeniyle, aralarında uyumsuzluk çıktı. Bir tarafta ailesi, bir tarafta eşi olan davacı bu yüzden ortada kaldı' dedi. Ziya Öztürk de 'İşim gereği her ikisiyle de görüşüyordum. Evlenmelerinden sonra Fethi Bey'in ailesinin davranışları sonucu aralarında huzursuzluk ve geçimsizlik çıktı. Sonunda ayrılmaya karar verdiler' diye ifade verdi.

NAFAKA TALEP ETMEDİ
Ataizi boşanma dilekçesinde 'Fethi ile çok güzel bir birlikteliğimiz vardı. Birbirimizi çok seviyorduk. Oturup ilişkimizi evliliğe dönüştürmeye karar verdik. Ancak ailesi aramıza girdi. Evliliğimize karşı çıktılar. Evlendikten sonra baskılar yüzünden bu işin yürümeyeceğini gördük. Aramızdaki güzel ilişkinin çirkinleşmesine neden olmamak için boşanmaya karar verdik. Herhangi tazminat veya nafaka talebim yoktur' dedi.

YAKIŞANI YAPTIM
Boşandıktan birkaç saat sonra görüştüğümüz Hande Ataizi, Hürriyet'e şunları söyledi: 'Mutlu muyum, mutsuz muyum şu an hiçbir şey hissetmiyorum. Her şey o kadar ani ve çabuk gelişti ki. Ne konuşacağımı, ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Zaten hiçbir şey de düşünmüyorum. Boşandık işte hepsi bu.' Ünlü sanatçı tazminat talebinde bulunmamasıyla ilgili olarak da 'Ben kendime yakışanı yaptım' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.09.2004
349
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.