Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

TAYK Boğaziçi Kupası: Kupalardan biri e-kolay.net'in

TAYK Boğaziçi Kupası: Kupalardan biri e-kolay.net'in

İstanbul boğazında geçtiğimiz cumartesi günü yapılan yarışta Gezi-Yarış kategorisinde 3'üncülük kupası "ZigZag e-kolay.net" ekibinin oldu.

TAYK'ın (Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü) düzenlediği IX. Boğaziçi Kupası yarışması 2 Temmuz Cumartesi günü İstanbul boğazında yapıldı. Galatasaray Adası-Beykoz-Çırağan Sarayı parkurunda yapılan yarışmaya 4 kategoride toplam 46 yelkenli katıldı.

Galatasaray adasından her kategorideki yelkenliler 10'ar dakika ara ile start aldılar. Poyraz nedeniyle orsa seyri ile Boğaz'da sürekli tramolalar atarak ilerleyen yelkenliler Beykoz'daki dönüş şamandırasına ulaştılar.

Rengarenk görüntüler
Özellikle ters akıntıdan kurtulmak için yalılara çok yakın seyreden yelkenliler sahildekileri için seyirlik görüntüler oluşturdu. Bazen de sahildekilerin yelkenlilerin sahile çarpacağı endişesi yaşadıkları görüldü.

Beykoz'daki şamandırasından dönen yelkenliler, bu kez rüzgarı arkaya almanın avantajı ile balon yelkenleri açtılar. Rengarenk balon yelkenler ile Boğaz'da süzülen tekneler bu kez de daha farklı bir görsel şölen yarattılar.

Gidiş rotasında sık tramolalar nedeniyle yorulan yarışcılar, dönüşte akıntının da yardımıyla yol alırken bir parça olsun nefes aldılar.

"ZigZag e-kolay.net" 3. oldu
"ZigZag e-kolay.net", bu sezon katıldığı ikinci yarış olan Boğaziçi Kupası'nda, 13 yelkenlinin yarıştığı Gezi-Yarış kategorisinde 3'üncü oldu.
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.