Magazin

Tayfur'un kızı Rockçı oldu

Tayfur'un kızı Rockçı oldu

Tuğçe Tayfur: Bestesini benden dinleyince babamın yüzü bembeyaz oldu

Arabesk müziğin babalarından Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe, babasına ait "Of Dağlar" şarkıyı cover yaptı. Tuğçe "Babam benden şarkının rock versiyonunu dinleyince şoke oldu" dedi.

Ferdi Tayfur'un 22 yaşındaki kızı Tuğçe, rock müzik grubu kurdu. Joker adını verdiği grubuyla albüm çıkarmaya hazırlanan Tuğçe, ilk kez VATAN'a konuştu:

- 9 yaşından beri piyano çalıyorum. Hep müzikle büyüdüm, annem de bir zamanlar albüm yapmıştı. Şarkı bestelerken aklımdan rock yapmak geçiyordu ama rock yapamıyordum. Şimdi biraz oturttum. Besteleri gruptaki diğer arkadaşlarımla birlikte yapıyoruz. 20 tane bestemiz var. Single albümümüz mayıs ayında çıkacak.

- Babamın 'Of Dağlar' şarkısını cover yaptık. 'Baba senin şarkını cover yaptık' dediğimde bana "Nasıl olur, bozmayın şarkımı. Arabesk rock'a döner miymiş?" diye isyan etti. Dinleyip ondan sonra yorum yapmasını söyledim. Canlı stüdyoya girdik, babam da dinledi. Suratı bembeyaz oldu. Sonra geldi beraber söyledik.

- Gruptaki arkadaşlarım babamın şarkılarını bilmiyordu ama cover için şarkı seçerken hepsini dinlediler. Dinlerken resmen şarkıların içine girdiler. Aslında babamın şarkılarını coverlamak çok zor, her şarkısında bir nağme var. Onu bir kalıba oturtmak çok zor.

- Ben hiç asi bir çocuk değilimdir, grup arkadaşlarımla tanışmadan önce rockçı denildiğinde uzun saçlı tipler, daha sıra dışı insanlar bekliyordum ama Taksim'de ilk buluşmaya gittiğimizde inanamadım. Aile çocukları. Çok mutlu oldum. Müzikte asiyiz ama kıyafetlere vurmuyoruz.

- Eşim albüm çıkartmama önce karşı çıktı. Ama gruptaki arkadaşlarımı tanıdıktan sonra vazgeçti. Annem ise zaten rock dinliyor. Teoman hastası. O çok sıcak bakıyordu, dağılmamızı istemedi. 'Keşfedilmesi zorsunuz' dedi. Çok destek oldu. İmaj makerlığı yapıyor bana.

- Grupta bana en çok Özgür karışıyor. "Bunu giyme, nasıl bir kokoş oldun sen, saçını düzelt, converse giy, topuklu ayakkabı giymeyeceksin konserde" gibi direktifler veriyor.

Tuğçe'nin grubu Özgür Güngör, Uluç Reis Kurullu ve Batıkan Bahadır Ünsal'dan oluşuyor(Vatan)
Yayın tarihi: 01.04.2010
654
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.