Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tatlıses'e dava açılıyor

Tatlıses'e dava açılıyor

İbrahim Tatlıses'in Asena'yı tehdit etmesi üzerine İstanbul Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

İnsan Hakları Masası Başkanı Avukat Vildan Yirmibeşoğlu, Asena'nın insan haklarının elinden alındığını belirterek, Tatlıses'in, 'Asena bizim namusumuzdur' sözünün namus cinayetlerini akla getirdiğini söyledi.

İstanbul Valiliği İnsan Hakları İl Masası Başkanı Avukat Vildan Yirmibeşoğlu, İbrahim Tatlıses'in Asena'ya yönelik sözlerinin 'baskı ve tehdit içerdiğini' belirterek, Tatlıses hakkında yasal işlem yapılması için Valiliğe ve Emniyet'e başvurduklarını söyledi.

Asena'nın (Onur Çakmak), 'okula gidememesinin, iş yapamamasının ve sürekli gizlenmek zorunda kalmasının' tam anlamıyla bir insan hakları ihláli olduğunu belirten Avukat Yirmibeşoğlu, Valilik İnsan Hakları Masası olarak Asena'nın haklarının korunması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Vildan Yirmibeşoğlu, Asena'nın başına bir şey gelmesi halinde, İbrahim Tatlıses'in, 'Yeğenimdi, amcamdı, tahrik olmuş, kızmış,' gibi bahanelerin arkasına sığınmasının mümkün olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

'İbrahim Tatlıses, 'Asena bizim namusumuzdur. Kendi kafasında bu olayı bitirmiş olabilir ama biz bitirmedik. Ben bitti dersem biter. O yüzden daha bitmiş bir şey yok' diye konuşuyor. Bir hukuk devletinde kimse böyle konuşamaz. Bu bağıra bağıra gelen bir tehdittir ve amacı Asena'yı sindirmektir. Hele, 'Ben bitti dersem biter' gibi feodal sözler, bu kişinin zihniyetini de ortaya koymaktadır. Tatlıses'in, 'Asena bizim namusumuzdur' sözü de namus cinayetlerini akla getiriyor. Tatlıses'in ifadesinin alınmasını isteyeceğim.'

Asena'nın İbrahim Tatlıses'in kölesi olmadığını hatırlatan Vildan Yirmibeşoğlu, bir ilişki bittiği zaman, kadının, 'İstemiyorum' demesinden daha doğal bir şey olamayacağını kaydetti. Yirmibeşoğlu, basında yer alan ifadelerin ihbar kabul edileceğini de vurgulayarak, 'Toplum olarak İbrahim Tatlıses'e bu işlerin böyle yürümeyeceğini anlatmamız gerekir' dedi.
(Hürriyet)
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.