Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tatlıses, Tarkan'a 8 milyar ödeyecek

Tatlıses, Tarkan'a 8 milyar ödeyecek

Üç yıl önce Tarkan için 'Hıyar' tabirini kullanan Tatlıses, ünlü sanatçının avukatı Süheyl Atay tarafından açılan manevi tazminat davasını kaybetti.

Üç yıl önce yayınlanan 'İbo Show' programında Tarkan için, 'Hıyar herif, pis herif, Allah cezanı verecek, sen kim oluyorsun' diyen İbrahim Tatlıses, ünlü popçu tarafından mahkemeye verildi.

Yayın yoluyla hakaret ettiği ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Tarkan'ın avukatı Süheyl Atay'ın açtığı manevi tazminat davasını kaybeden Tatlıses, ünlü popçuya 8 milyar tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Davanın görüldüğü tarihlerde, 'Ortada bir hakaret yok. Hıyar kelimesini kullandım. Bunu kendime de kullanırım. Yanlış anlama olmuş' diyerek kendini savunan İbrahim Tatlıses'in davanın aleyhine sonuçlandığını öğrenmesi üzerine 'Neyse cezamız öderiz' dediği öğrenildi.

Kamuoyundaki saygınlığı nedeniyle davasını geri çekmeyen Tarkan, Tatlıses'ten alacağı 8 milyarı bir hayır kurumuna bağışlayacak. Bu arada Tarkan'ın avukatı Süheyl Atay, 'Davanın bir de ceza kısmı var, ceza kısmı Küçükçekmece Adliyesi'nde görülüyor. O da haziran ayında sonuçlanacak' diye konuştu.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.04.2005
811
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.