Magazin

Tatil dönüşü evliliğe dikkat!

Tatil dönüşü evliliğe dikkat!

Yapılan istatistik çalışmalarına göre, Türkiye'de en çok boşanma tatilden dönüş ayı olan eylülde, en az boşanma ise ağustos ayında gerçekleşiyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre boşanmalarda ilk sırayı geçimsizlik aldı. Yapılan istatistik çalışmaya göre 2002'de Türkiye'de 90 bin 454 çift boşandı. Çiftlerin 89 bin 275'i, boşanma nedeni olarak geçimsizliği gösterdi. Uyumsuzluk ikinci, kadının evi terk etmesi üçüncü sırada yer aldı. Kadının zina yapması da diğer nedenler olarak belirlendi.

Boşanma yaşı 20-29
Çalışmada, en çok boşanmanın eylül, en az boşanmanın ağustosta gerçekleştiği tespit edildi. Boşanmalarda evlilik süresinin de rolü olduğunun ortaya çıktığı araştırmada, en çok boşanmanın 6-10 yıl evli kalanlarda gerçekleştiği saptandı. İkinci sırayı 11-15 yıl süren evlilikler aldı. En tehlikeli yaş grubu erkeklerde 20-29, kadınlarda 20-24 olarak belirlendi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 29.06.2004
334
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.