Magazin

Taşıyıcı annenin 'hediye' beşizleri

Taşıyıcı annenin 'hediye' beşizleri

Çocuk sahibi olmayan çifte 'hediye' beşizler doğdu.

ABD'de 25 yaşındaki taşıyıcı anne Teresa Anderson, Luisa Gonzales-Enrique Moreno çiftinin beş erkek bebeğini dün dünyaya getirdi. Bebeklerden birinin kalp sorunu olduğu açıklanırken, diğerlerinin durumu iyi.

Phoenix kendindeki Banner Good Samaritan Tıp Merkezi'ndeki doğumun ardından yapılan açıklamaya göre taşıyıcı anne 'rahatlamış' durumda ve çok mutlu. Kendisinin de iki çocuğu bulunan Anderson, bebekleri olmayan çiftle 15 bin dolar karşılığında taşıyıcı annelik anlaşması yapmıştı.

Para almadı
Ancak içlerinden bir tanesinin tutacağı düşünülerek yerleştirilen beş embriyonun hepsi tutmuş, çift de bu kadar çocuğa nasıl para yetiştireceklerini düşünmeye başlamıştı. Anderson da aileye yardımcı olmak için para almamaya karar vermişti.

En büyüğü 1815 gram
16 yıl önce Meksika'dan göç eden aile beşizleriyle birlikte banliyödeki üç odalı evlerinde yaşayacak. Beşiz babası Moreno, çocuk sahibi olmak için uzun süre beklediklerini ve şimdi maddi güçleri yetersiz olsa da onları yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Enrique, Jorge, Gabriel, Victor ve Javier adı verilen beşizlerin ağırlıkları 1567 gram ile 1815 gram arasında değişiyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 28.04.2005
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.