Magazin

Tarkan pasaportunu rehin bıraktı

Tarkan pasaportunu rehin bıraktı

Londra'da ünlü starların sahneye çıktığı Wembley Arena'da konser veren Tarkan, az daha konserine çıkamayacaktı. Vize sorunu yaşayan Tarkan, yaklaşık 3 saat Heatrow Havaalanı'nda bekletildi. Tarkan, pasaportunu rehin bırakarak ülkeye girebildi.

Tarkan, yeni albümü "Metamorfoz"un yurtdışı tanıtımı için seçtiği ilk durak Londra'da verdiği konserde hayranlarıyla buluştu. Tarkan, dünyaca ünlü Wembley Stadı'na ait Wembley Arena'da tam 2.5 saat boyunca sahneden inmeyerek müthiş bir performans sergiledi. Yedi yıl aradan sonra Londra'da üçüncü konserini veren Tarkan'ı yaklaşık 8 bin kişi izledi.

22 şarkı söyleyen, üç kıyafet değiştiren Tarkan, büyük çoğunluğu Türkler'den oluşan izleyicilere, "İlk kez 1993 yılında sizinle birlikte olmuştuk. Sonra da konser vermiştim ama yedi yıl sonra tekrar sizin karşınızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum, sizleri çok özlemişim" dedi. Wemley Arena gibi dünya starlarının konser verdiği bir salonda sahneye çıkacağı için çok heyecanlı olan Tarkan, konser öncesi "Böyle önemli bir salonda konser vereceğim için çok heyecanlıyım, inşallah güzel geçer" dedi.

Tarkan'ın ilk konserini verdiği salonda 3-4 Haziran'da Beyonce konser verecek.

Pasaportunu rehin bıraktı
Tarkan'ın Londra konseri az daha yapılamıyordu. Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'dan Londra'ya uçan Tarkan, pasaport kontrolünde sorun yaşadı. Tarkan, çalışma izni almıştı ancak iş vizesi yerine turist vizesi oyunca görevliler Tarkan'ı almadılar ve aynı uçakla geriye göndermek istediler. Yaklaşık 3 saat havaalanında pasaport kontrolde tutulan Tarkan, araya Türk Dışişleri Bakanlığı'na bağlı yetkililerin girmesiyle ülkeye giriş yapabildi. Tarkan'a, pasaportuna el koymak şartıyla ülkeye giriş izni verildi. Konser sabahı da hemen Londra'yı terk etmesi istendi.

Bavulları kayboldu
Sorun bu kadarla da sınırlı kalmadı. Sevgilisi Bilge Öztürk ile gelen Tarkan bir de bavul sorunu yaşadı. Hem kendisinin hem de sevgilisinin bavulları uçaktan çıkmadı. Sonraki uçakla ancak bavulları Londra'ya geldi. Tarkan yaşadığı sorunlarla ilgili, "Az daha beni geri göndereceklerdi. Vizede problem oldu. Yanlış vize almışım. Pasaport kontrolde, herkes geçti beni bırakmadılar. Kamera şakası gibiydi. Biraz incindim. Çalışma belgem vardı ama turist vizesi aldığım için sorun yaşadım. Pasaportuma el koydular, konserden sonra da hemen dönmemi istediler. Konsere çıkamayacağım diye çok korktum" dedi.

Evlenirsek söyleriz
Bilge Öztürk, konser öncesi ve sonrası Tarkan'ı hiç yalnız bırakmadı. Konserden sonra, "Muhteşem bir konser oldu. Zamanım oldukça konserlerinde yanında olacağım" diyen Öztürk, evlendikleri yolundaki dedikodulara açıklık getirdi: "Evlenmedik, evlilikle ilgili bir tarih de yok. 7 yıldır birlikteyiz ve çok mutluyuz. Evlenirsek söyleriz, niye saklayalım ki..."

Evliliği kim icat etti?
Evlilikle ilgili sorular üzerine Tarkan da şunları söyledi: "Evliliği kim icat etti, çok merak ediyorum. Benim çevremde başarılı evlilik göremiyorum. Evlilikle ilgili bir tarih söz konusu değil." Tarkan'ın bu sözleri üzerine gazeteciler, "Bilge Hanım yedi yıl sonra bir evlilik teklifi bekliyordur herhalde" dedi. Tarkan'ı arabanın içinde bekleyen Bilge Öztürk, "Aynen" diye seslendi.

Bazen huysuzluk yapıyorum
Tarkan, Sezen Aksu ve Nazan Öncel ile zaman zaman aralarının bozuk olduğunun hatırlatılması üzerine de, "Her ikisini de çok seviyorum. Şu anda ikisiyle de küs değiliz. Bazen ben huysuz olabiliyorum. Alınıyorum, kırılıyorum, kızıyorum ama onlarla kalpten kalbe derin bir yolumuz var. İkisini de çok seviyorum" dedi. Arif Sağ'ın "Tarkan'ın İngilizce albüm yapması hataydı" sözleri hatırlatılınca Tarkan "İlginizle albumü denedim, oldu ya da olmadı. Belki tekrar denerim. Önemli olan denemek" yanıtını verdi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.04.2008
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.