Magazin

Tarkan konseri karakolda bitti

Tarkan konseri karakolda bitti

Açıkhava'daki Tarkan konserinde sigara içen bir kadınla sigara karşıtı eylemleriyle bilinen Orhan Kural arasındaki tartışma karakolda sona erdi.

Dipnot.Tv'nin haberine göre Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü'yle İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda sigara içenleri tespit etmek için denetim yaptı.

Avukat Pelin Kır'ın yanına giden Kural, Kır'ı sigara içmemesi konusunda uyardı. İlerleyen dakikalarda Kural'ın yanına gelen Kır, tartışmaya başladı.

Kural'ın sigara içme yasağını hatırlatması üzerine tartışma büyüdü. Çekim yapan basın mensuplarına da tepki gösteren Kır, hem kameraya, hem de bir muhabirin elindeki mikrofona vurdu.

Kural ve Kır, dışarıdaki polislerin yanına giderek birbirlerinden şikayetçi olmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine ikili, Harbiye Karakolu'na götürüldü.

Kır, Kural ve DHA kameramanı Özgür Arslan'la muhabir Gülseli Özdemir'den şikayetçi oldu. Arslan'la Özdemir de, görevini yapmalarını engellediği gerekçesiyle Kır'dan şikayetçi oldu. Karakolda dört saat geçiren Kır, Kural, Arslan ve Özdemir, karşılıklı şikayetlerinden vazgeçince polis merkezinden ayrıldı.
Yayın tarihi: 12.09.2011
473
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.