Magazin

Tarık Akan'a kardeşinden şok suçlama

Tarık Akan'a kardeşinden şok suçlama

Kardeşi Turgut Üregül, usta oyuncu Tarık Akan'ı, babasından kalan mirasla ilgili olarak veraset ilamına uygun hareket etmemek ve kendisine ait hisseleri vermemekle suçladı.

Oyuncu Tarık Akan olarak bilinen Tahsin Tarık Üregül’ün ağabeyi Turgut Üregül, vefat eden annesi ve babasından kendisine kalan şirket hisselerini gasp ettiği iddiasıyla kardeşi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Adliyesi’ne gelen Turgut Üregül, Cumhuriyet Savcılığı’nda kardeşi Tarık Akan ile 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Turgut Üregül’ün verdiği dilekçede, kardeşi Tarık Akan olarak bilinen Tahsin Tarık Üregül ile babaları Hüseyin Yaşar Üregül ve 5 kişinin, Koza Eğitim Hizmetleri A.Ş’nin hissedarları ve yönetim kurulu üyeleri olduğunu belirtti.

Dilekçesinde, babasının 1998’de vefat ettiğini anlatan Üregül, mirasçı olarak da annesi Yaşar Üregül’ü, kardeşleri Türkan ve Tahsin Tarık ile kendisini bıraktığını ifade etti. Üregül, başta kardeşi Tahsin Tarık Üregül ve diğer 5 kişinin, veraset ilamına uygun olarak babasından kalan hisseyi kayıtlara geçirmediğini ileri sürdü.

Annesinin de 2006’da vefat ettiğini belirten Turgut Üregül’ün dilekçesinde, şu ifadeler yer aldı: “Kardeşim Tahsin Tarık Üregül’den talep edilmesine rağmen veraset ilamının gereği yerine getirilmeyerek önce babamızdan sonra annemizden kalan hisselerimiz şirket kayıtları ve ticaret siciline tescil edilmemiştir.

Babamdan ve annemden kalan hisseleri hiçbir şekilde devir ve feragat etmemiş olmama rağmen gerçek dışı belgelerle şirketteki payım gasp edilmiştir. İstanbul’da ünlü bir okul işleten şirket sadece bir öğrenciden yıllık en az 30 bin lira ücret almaktadır. Yıllardır talep ettiğim halde geçiştirilip oyalanarak uğradığım zarar, 3-4 milyon lirayı bulmaktadır.”

Suç duyurusu
Üregül dilekçesinde, kardeşi Tahsin Tarık Üregül ile Ali Kenan Kır, Zeki İrfanoğlu, Ahmet Hüseyin Hoşbaş, Mehmet Candan Atamer ve Acun Günay hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

Tarık Akan: Kardeşimin psikolojik sorunları var
Turgut Üregül’ün(63) annesi vefat ettikten sonra hakkı olan hisselere el koymakla suçlayıp dava açtığı Tarık Akan ise kardeşinin şirket üzerinde hukuki hakkının bulunmadığını söyledi. Annesinin vefatının ardından kardeşinin kendisine 20 Şubat 2007 tarihinde Bakırköy 1. Noteri’nde verdiği vekaletnameyi basınla paylaşan Akan, “Turgut denen adamın bana verdiği vekaletnameden dahi haberi yok. Kafası tamamen gitmiş. Psikolojik sorunları var. Onun için cevap dahi vermek istemiyorum. Adımı kullanarak dolandırıcılık yapıyor. O vekaletnameyi gördükten sonra ne kadar büyük bir yanlış yapıldığını herkes görecek. Adam normal değil. Yapacağım gerçekten hiçbir şey yok” dedi.
(Milliyet)

Yayın tarihi: 20.09.2012
543
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.