Magazin

Taraftar maça değil, savaşa gidiyor

Taraftar maça değil, savaşa gidiyor

Haftasonu Şırnak, Tekirdağ, Erzurum, İzmir ve Giresun'daki maçlarda çok sayıda kişi yaralanırken, Konya'da bir taraftar hayatını kaybetti.

Alınan tüm önlemlere rağmen yeşil sahalardaki olayların önüne geçilemiyor. İkinci Lig Yükselme Grubu'nda mücadele eden Cizrespor-Siirtspor maçında, hakemin kararlarına kızan taraftarlar sahaya indi. Sahaya inen taraftarlarla futbolcular arasında kavga çıktı. Olaylarda iki kişi yaralanırken, 10 Cizrespor taraftarı gözaltına alındı.

Erzurum
Erzurum'daki Köyhizmetlerispor-Beldespor maçı ile Tekirdağ'daki Tekirdağspor-Hayraboluspor'u maçlarında ad kavgalar çıktı.
Futbolcular saldırılardan korunmak için soyunma odasına kaçtı.

İzmir ve Giresun
İzmir ve Giresun'da da benzer manzaralar vardı. Altay-Mardinspor ve Bulancakspor-Kartalspor maçlarında çıkan olaylarda çok sayıda kişi yaralandı.

Konya
Konya'da ise, Gençlerbirliği ile oynayacak maçın bilet fiyatlarının düşük tutulması, stadyum önünde izdiham yaşanmasına neden oldu. 1 milyon lira olarak açıklanan biletlerden almak için kapılara yüklenen taraftarlar bir kişinin ölümüne yol açtı.
Yayın tarihi: 04.10.2004
672
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.