Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tanyeli BBC belgeselinde

Tanyeli BBC belgeselinde

BBC televizyonunun ünlü belgeselcisi Michael Palin, "Palin's New Europe" adlı yeni belgeselinin çekimleri için Türkiye'ye geldi. Tanyeli ile buluşan Palin, ünlü oryantalin dansına hayran kaldı.

BBC televizyonunun ünlü belgeselcisi Michael Palin, "Palin's New Europe" adlı yeni belgeselinin çekimleri için Türkiye'ye geldi. Avrupa Birliği'ne yeni giren ve girmek için sıra bekleyen ülkeleri kapsayan bir program hazırlayan Palin, Türkiye ayağında Tanyeli'yle de buluştu.

BBC'de belgesellere imza atan Michael Palin, "Palin's New Europe" adlı yeni bir belgesel çekimleri için geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye geldi. 21 ülkeyi dolaşan ve o ülkelerin tarihi ve kültürel özelliklerini çeken ünlü belgeselci, Türkiye ile ilgili çekimlerine oryantal dansını da ekledi.

Türk kültürüne ait çeşitli gelenekleri inceleyen, turistik mekan olarak da Kapadokya'da çekimler yapan Palin, bir hafta süren çalışmalarının ardından Türkiye çekimlerini İstanbul'da tamamladı.

Tanyeli'nin Acarkent'teki "Tanyeli Dans Akademi" adlı dans okulunda gerçekleştirilen çekimlerde Tanyeli, Palin'e, Sezen Aksu'nun 'Dansöz Dünya' şarkısıyla bir gösteri yaptı. Dansçılarıyla birlikte bir şov gerçekleştiren Tanyeli, gösterisinin sonunda Michael Palin'le de dans etti...
941
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.