Magazin

Tanrıyar: Petek ve annesi...

Tanrıyar: Petek ve annesi...

Uğradığı saldırıda burnu kırılan ünlü televizyon yapımcısı Can Tanrıyar savcılığa başvurup eski eşi Petek Dinçöz ve annesinin kendisini tehdit ettirdiğini söyledi. Tanrıyar, mahkemeden Dinçöz ve annesine karşı tedbir talebinde bulundu.

İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatıyla gelen Can Tanrıyar, eski eşi Petek Dinçöz ve annesi Suay Toğuç hakkında kendisini tehdit ettirdikleri iddiasıyla şikayette bulundu. Tanrıyar ifadesinde "Urfalı lakaplı birisi Erol Köse'yi arayarak benim Petek Dinçöz ve annesi Suay Toğuç ile irtibatımı koparmamı, ayağımı denk almamı söylemiş. Bana bunları anlatan Erol Köse'de konuşmalarının kaydı mevcuttur" dedi. Vatan gazetesinin haberine göre; savcılık Dinçöz ve anesi hakkında tehdit suçundan soruşturma başlattı. Tanıyar ayrıca Petek Dinçöz ve annesi Suay Toğuç hakkında kendisini tehdit etmemeleri için mahkemeden tedbir talebinde bulundu. Tanrıyar, telefon konuşmalarını kayıt altına alan Erol Köse ve Sacit Aslan'ı tanık olarak gösterdi.

Tanrıyar şikayetinin ardından yaptığı açıklamada ise "Görmediğim ve bilmediğim birşey üzerine kimseyi yargılayamam. Ben bu kültablası atma olayının tesadüf olduğunu düşünüyorum. Erol Köse'yi telefonla arayarak "Urfalı" lakaplı beni tehdit eden kişinin bulunması için savcılığa tehdit suçundan şikayetçi oldum. Bu insanların beni neden ve niçin tehdit ettiklerini ve kimin azmmettirdiğini öğrenmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Tanrıyar'a tehdit olayının ardında Şanlıurfalı bir aşirete mensup kişilerin olduğu iddiası şikayet dilekçesinde yer aldı. Bu arada Petek Dinçöz'ün yapım-cısının zorla senet imzalatmaktan cezaevine girdiği, bu yüzden maddi açıdan zor günler geçirdiği iddia edildi.

Yayın tarihi: 05.02.2013
432
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.