Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Tanrı'dan şikayetçiyim hakim bey"

"Tanrı'dan şikayetçiyim hakim bey"

Amerika giderek garipleşiyor. Wyoming Eyaleti'nin Sheridan kentinde bir çiftçi, 8 yıl içinde üzerine 3 kez yıldırım düşünce, Tanrı aleyhine 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

ABD'de yayınlanan Weekly World News dergisinde çıkan bir haber, "güler misin ağlar mısın" dedirtecek cinsten. 8 yılda 3 kez yıldırıma maruz kalan çiftçi Jonas Wilding, çareyi Tanrı'dan mahkeme önünde hesap sormakta buldu. Wilding, "Ben aslında Tanrı'nın iyi bir kuluyum. Şahsıma yapılan yıldırım saldırılarını anlamadım. Bu nedenle tazminat davası açıyorum" diye konuştu. Yıldırınmlardan kılpayı kurtulmayı başaran Wilding, son yıldırım çarpmasından sonra dava açmaya karar vermiş.

"Günahım nedir anlayamadım"
Wilding, "Ben her zaman kiliseye giderim, kurallara uyarım. Tabii her insan gibi bazen beyaz yalanlar söyledim, süpermarketlerden bazı malları çaldım, hatta komşuların eşlerine de bazen yan gözle baktım. Fakat, tüm bunlar 8 yılda 3 kez yıldırım saldırısına hedef olmak için çok fazla" dedi.

Avukatıyla yaptığı görüşmenin ardından Tanrı aleyhine 100 milyon dolarlık tazminat davası açmaya karar veren Wilding'in davasına hangi yargıcın bakacağı ya da ciddiye alınıp alınmayacağı merak konusu.
Yayın tarihi: 13.10.2003
487
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.