Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tanju Korel'in 'yadigar'ı

Tanju Korel'in 'yadigar'ı

Şimdilerde sık sık "Binbir Gece" adlı dizideki 'ahlaksız' teklifle gündeme gelen Bergüzar Korel aslında herkesin aynı anda sofraya oturduğu, çocukların her banyodan sonra anne-babanın elini öptüğü bir ailenin kızı.

Asu Maro / Milliyet

21 Eylül 2005, sarı bir sonbahar günü... Korel ailesi için hüzünlü bir gün, çünkü baba Tanju Korel hastanede yaşam mücadelesi vermekte. Ailenin küçük kızı, evle hastane arasında gidip gelirken her zamanki gibi bakımlı, çünkü babası güzel insan görmek ister karşısında...

Derken bir telefon gelir ajanstan. Fotoğraflarını görüp beğenen Pana Film "Kurtlar Vadisi Irak" filmi için görüşmeye çağırır onu. "Mümkün değil" der, "Babam komada". Annesi girer devreye, "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi". Ve babası için, soyadı için gitmeye karar verir, o güne kadar "Bergüzar Gökçe" adıyla bilinen Bergüzar Korel.

Telefondan birkaç saat sonra babasını kaybederler. Film 2006 Şubat'ında gösterime girdiğinde herkes Tanju Korel'in güzel kızı Bergüzar'ı konuşuyordur... Baba Korel'in anneannesinin adı olan Bergüzar 'yadigâr' demektir ve o da babasının yadigârıdır izleyiciye.

'Kızım oyuncu olma'
30 sene birbirinden hiç ayrılmayan sinemacı bir anne-babanın, Tanju Korel ve Hülya Darcan'ın ikinci kızı Bergüzar Gökçe Korel, 2 Eylül 1982'de İstanbul'da dünyaya gelir. Ulus'ta oturdukları sitede ağaç tepelerinde, hayvanlarla iç içe büyür. Son derece kurallara bağlı bir çocukluktur bu. Herkesin aynı anda sofraya oturduğu, çocukların her banyodan sonra anne-babanın elini öptüğü bir ailedir Korel ailesi.
Yayın tarihi: 24.12.2006
825
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.