Magazin

Talu'nun 5 yıl hapis isteniyor

Talu'nun 5 yıl hapis isteniyor

Haber spikeri eşi Defne Samyeli'nin elektronik posta adresine rızası dışında girerek elde ettiği bilgileri üçüncü kişilere gönderdiği ve boşanma davalarının sürdüğü mahkemeye verdiği iddia edilen mimar Eren Talu hakkında, "haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Güncellenme tarihi:
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Ekinci tarafından hazırlanan iddianamede, Defne Samyeli şikayetçi, boşanma davası süren Eren Talu ise şüpheli sıfatıyla yer alıyor. Şüpheli Eren Talu'nun olay tarihinde, şikayetçi Defne Samyeli'nin bilgisayarının ve cep telefonunun e-mail kutularına izinsiz girdiği, iş ve sosyal yaşamı ile ilgili e-mailleri üçüncü şahıslara ifşa ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Şikayetçi Defne Samyeli'nin savcılıkta alınan ifadesinde, şüpheli Eren Talu'nun eşi olduğunu, aralarındaki ailevi problemlerden dolayı boşanma davasının sürdüğünü söylediği belirtildi. İddianamede, şüpheli Eren Talu'nun kendisine ait e-mailleri izinsiz şekilde üçüncü şahıslara ifşa ettiğini iddia eden Defne Samyeli'nin, Eren Talu'dan şikayetçi olduğunu ve uzlaşma talebinde bulunmadığı anlatıldı. İfadesi alınan Eren Talu'nun suçlamaları reddettiğinin belirtildiği iddianamede, olaya konu olan mailleri eşi Defne Samyeli'nin kendisine gönderdiğini iddia ettiği anlatıldı. Şüpheli Talu'nun, İngilizce olan e-mailleride boşanma davasında delil olarak sunmak için Beşiktaş 7. Noterliği'ne tercüme ve tastik için, iş yerinde çalışan şahıslara gönderdiği belirtildi. İddianamede, şüpheli Eren Talu'nun şüpheliye ait özel mailleri başkalarına göndererek üzerine atılı suçu işlediği anlatıldı. Eren Talu hakkında, "haberleşmenin gizliliğini ihlal" ettiği gerekçesiyle 1,5 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Eren Talu önümüzdeki günlerde İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak
Yayın tarihi: 16.06.2010
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.