Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Taklitçi Beyonce

Taklitçi Beyonce

2006 MTV Video Müzik Ödülleri'nde, Britney Spears'ın şovunu taklit etmekle suçlanan Beyonce, bu kez Grammy ödüllü Dangerously In Love adlı albümdeki Baby Boy şarkısının sözlerinin çalıntı olduğu iddiasıyla mahkemeye verildi.

21 yaşında kurduğu Destiny's Child grubuyla müzik dünyasına bomba gibi düşen, daha 23 yaşında 23 milyon dolarlık servetiyle Forbes Dergisi'nin En Zengin 100 Ünlü listesine 19'uncu sıradan giren seksi pop şarkıcısı Beyonce tüm bu başarılarına rağmen sürekli taklitçilikle suçlanıyor.

2006 MTV Video Müzik Ödülleri'nde, Britney Spears'ın 2003'teki aynı ödül töreninde sergilediği şovu taklit etmekle suçlanan Beyonce bu kez şarkıcı Jennifer Armour ile mahkemelik oldu.

Jennifer Armour, Beyonce'nin Baby Boy adlı şarkısının Got a Little Bit of Love For You adlı şarkısıyla aynı sözlere sahip olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdu. Beyonce ise bu suçlamalara çok üzüldüğünü, kendisinin asla çalıntı bir eser almadığını ve plak şirketinin de kendisini desteklediği açıkladı.
(Hürriyet)
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.