Magazin

Takıntılı ünlüler

Takıntılı ünlüler

Mantıksız olduğu bilindiği halde zihinlerden bir türlü atılamayan takıntılar, ünlülerde de mevcut.

Kimi kapı kollarına dokunamıyor kimisi ise her şeyin simetrik olmasını istiyor. İşte bazı ünlülerin şaşırtan takıntıları...

Kapı kollarına dokunamıyor
Hollywood'un güzel yıldızlarından Cameron Diaz, kapı kollarına takmış durumda. Ünlü oyuncu, kapı kollarına yüzlerce insanın dokunduğunu düşündüğünden, onları elleyemiyor. Bu yüzden bir yere gireceğinde kapıyı dirseğiyle açmayı tercih ediyor. Evini her daim çok temiz tutan ve gün içinde ellerini defalarca yıkadığını belirten Diaz, "Mikroplardan korkmuyorum. Sadece başka insanların vücut salgılarına dokunmak istemiyorum" diye açıklıyor bu durumunu.

Her şey simetrik olmalı
Futbol hayatına L.A. Galaxy takımında devam eden David Beckham'ın simetri takıntısı var. Etrafındaki her şeyin simetrik olmasına özen gösteren ünlü İngiliz futbolcunun bu halinden eşi Victoria Beckham'ın pek de memnun olduğu söylenemez. Spice Girls grubunun yıldızı, eşinin bu takıntısıyla ilgili şunları söylüyor: "Etrafında olan her şeyin simetrik olmasını istiyor. Bu konuda obsesif.

Temizlik hastası
Şu sıralar hamileliğiyle ve yeni nişanlısı Cash Waren ile ABD magazin basınında gündemde olan Jessica Alba, tam bir hijyen hastası. Temizlik konusunda obsesif olan başarılı oyuncu, mikroplardan çok korktuğu için antibakteriyel temizlik spreyini çantasından bir an olsun çıkarmıyor. Alba, "Asla kuş tüyü yastıkta yatmam. Yanımda antibakteriyel spreyimi taşırım ve onu aklınıza gelebilecek her şeye sıkarım."

Ölüm takıntısı var
1935 Brooklyn doğumlu usta yönetmen, senarist, oyuncu Woody Allen'ın abartılı bir ölüm korkusu var. 78 yaşındaki büyük usta, takıntısını esprili bir anlatımla şöyle dile getiriyor: "Ölmekten korkmuyorum. Sadece gerçekleştiğinde, ben orada olmak istemiyorum."

Pencere dediğin kapalı olur
Ülkemizde de gösterilen "Ghost Whisperer" adlı TV dizisinde ölülerle konuşabilen korkusuz birini canlandıran Jennifer Love Hewitt'in takıntısı korkuyla alakalı. "Uyumadan önce bütün pencereleri ve kapıları kontrol ederim. Eğer açık bir pencere ya da kapı varsa asla uyumam" diyen Amerikalı ünlü oyuncu, annesinin de benzer bir takıntısı olduğunu söylüyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.02.2008
428
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.