Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Suudi Arabistan'ın ilk kadın oyuncusu

Suudi Arabistan'ın ilk kadın oyuncusu

Kadınların tepeden tırnağa kapanmasının şart olduğu Suudi Arabistan'da 25 yaşındaki bir genç kız tabuları zorluyor.

25 yaşındaki Hind Muhammed, "Keif el-Hal" (Keyifler Nasıl) isimli filmdeki rolüyle Suudi Arabistan'ın ilk beyazperde oyuncusu oldu.

Yapımı, reform yanlısı Prens Elvelid bin Talal'ın sahibi olduğu Rotana eğlence şirketi tarafından üstlenen filmde ılımlı Müslüman kesim ile aşırı dinciler arasındaki çatışma komedi merceğinden perdeye yansıtılıyor. Suudi sinema sektörü bulunmadığından, film büyük ölçüde komşu Dubai'de çekilmiş.

Filmin başrolünde geçen yıl, Arap ülkeleri arasında düzenlenen Star Akademisi yarışmasında birinci olan Hisham Abdurrahman oynuyor. Sultan karakterini canlandıran Abdurrahman, anne ve babasının erken ölümü üzerine amcasının evine yerleşiyor ve burada ultra-muhafazakar olan kuzeni Halid ile çatışmaya başlıyor.

El Kaide şubesi gibi olan sakallı bir fırsatçı ise dünyalar güzeli kızkardeşi Seher'e yakınlaşmak için Halid'le dostluk kurmaya çalışıyor. Seher ise Hind Muhammed'in canlandırdığı Dünya karakteri ile arkadaşlığı sayesinde dışarı çıkabiliyor.

Yönetmen, Seher ile Sultan arasında elele tutuşma, gizlice buluşma gibi romantik çağrışımlar yapacak sahnelerin bulunmadığını söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.03.2006
464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.