Magazin

'Susurluk' ekranda

'Susurluk' ekranda

Eski bakan Fikri Sağlar'ın senaryo danışmanlığını yaptığı 'Kod Adı' adlı dizinin çekimleri başladı. 'Susurluk dizisi' olarak anılan yapımda Sağlar'ın kızı Gerçek de rol alıyor.

Eski kültür bakanı Fikri Sağlar'ın proje yöneticiliğini ve senaryo danışmanlığını yaptığı "Kod Adı" adlı dizinin çekimleri Ankara'da başladı. Kamuoyunda "Susurluk olayının dizisi" olarak tanınan dizinin yönetmenliğini Çağatay Tosun, süpervizörlüğünü de Çağan Irmak yapıyor.

Çekimlerin gerçekleştirildiği Armada Alışveriş Merkezi'nde soruları yanıtlayan Sağlar, polisiye türündeki dizinin, Türkiye'nin gerçeklerini iki ailenin etrafında gelişen olaylarla ekrana taşıyacağını anlattı. Sağlar, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin acı gerçeklerini anlatacağız. Parlamenter demokrasiye, hukuk devletine sahip çıkan bir yapım olacak. Polisin birinci görevinin yurttaşını korumak olduğunu, hukuk dışına çıkanların asla affedilmediğini gösteren, mafyayı kutsamayan bir dizi yapıyoruz. Şiddet sahneleri ise dizi de yer almayacak."

Dizide ünlü isimler var
Dizide Çetin Öner, Korel Cezayirli, İhsan Sanıvar ve Fikri Sağlar'ın kızı Gerçek Sağlar gibi sanatçıların yanı sıra, TBMM Susurluk Komisyonu'na gelerek önemli itiraflarda bulunan emekli Astsubay Hüseyin Oğuz da oynayacak. Dizide, geçmişte de TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapan Nevşehir Milletvekili Mehmet Elkatmış da gerçek hayattaki gibi, komisyon başkanı olarak rol alacak.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 20.07.2006
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.