Magazin

Survivor'da savaş çıkabilir!

Survivor'da savaş çıkabilir!

Türk ve Yunan yarışmacıların ayrı ayrı adalarda kalarak mücadele ettiği, Show TV'de yayımlanan "Survivor" adlı yarışmada 'ırkçılık' diz boyunu aştı.

Vakti zamanında gazetecilerin bile gaza gelip bayrak diktiği, Türk-Yunan savaşını gündeme getiren Kardak'tan biraz daha büyük 3 adada yaşananlar, yakında Ege sularını yeniden ısıtıp Türkiye ile Yunanistan arasında yeni bir gerginliğe neden olursa kimse şaşırmasın.

Türk televizyonlarının tartışmalı her programında imzası olan Sinevizyon'dan Pelin Akat'ın, Türk - Yunan dostluğundan dem vurup tanıttığı, ama Show TV'de "Acun Ilıcalı Production" olarak karşımıza çıkan Survivor Türkiye-Yunanistan'da 10 Türk, 10 da Yunan yarışmacı 250 bin euro para ödülü için yarışıyor... Ancak özellikle Yunan yarışmacılar, 250 bin euro uğruna Türk-Yunan ilişkilerini dinamitliyor.

'Türkler akıl edemez'
Nereden mi çıkıyor bütün bunlar? "Ekşi Sözlük"çüleri bile Alo 178 RTÜK hattına şikâyete mecbur eden yarışmada söylenenlerden... İşte Yunan yarışmacıların söylediklerinden birkaç örnek:
"Benim yetişme tarzım Türklerle arkadaşlık kurmamı engelliyor."
"Bir Yunanlı bir Türke yenilirse ülkesine dönemez."
"Türkçe bildiğimi, onlara karşı kullanmak için Türklerden saklıyorum. Yarışmanın sonuna kadar söylemeyeceğim. Söylersem beni öldürürler."
"Türkler, bizim gibi denizde tülle balık avlamayı akıl edemezler."
Yayın tarihi: 03.10.2006
1039
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.