Magazin

Survivor Erhan'dan Irmak Atuk itirafı!

Survivor Erhan'dan Irmak Atuk itirafı!

Survivor'dan hızlı olduğu kadar renkli, enerjik ve farklı bir yarışmacı, Erhan Yavuz Survivor'u ve yaşadıklarını anlattı.

erhan yavuz

Survivor’dan hızlı olduğu kadar renkli, enerjik ve farklı bir yarışmacı, Erhan Yavuz geçti. Türkiye’nin en başarılı jokeylerinden olan Erhan Yavuz Survivor’un da hakkını başarıyla verdi. Tüm samimiyetiyle özel hayatından yarışma macerasına kadar her şeyi konuştu.

Önce Survivor’a katılma hikayenle başlayalım. Sen, çok başarılı bir jokeysin ve işlerin çok yoğun. Tüm bu yoğunluğun arasında neden Survivor’a katılmak istedin?

Survivor benim uzun zamandır katılmak istediğim bir yarışmaydı. Bundan 3 4 yıl önce ben gitmek istedim ama, olmadı. Bu yıl teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettim.

Survivor yarışmasının, kendimi özgür hissedebileceğim bir ortam olduğuna inanıyordum. Deneyim, tecrübe, uzaklaşma ve yenilenme olarak düşündüm. gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

Senin hayatın genelde yarış ve antrenmandan oluşuyor. Biraz da bu rutinden kurtulmak istemiş olabilir misin?

Kesinlikle öyle. Çünkü bizim işimizde büyük sorumluluklar var. Bana inananları yanıltmamak gibi bir baskı var üzerimizde. Ben biraz da tamamen kendi hayatımı yaşamak istedim.

JOKEY OLAMASAM, MARANGOZ OLURDUM

Survivor’u çok konuşuruz ama biraz daha yakından tanıyalım seni?

Ben Adapazarı doğumluyum. 33 yaşındayım. Evliyim ve 2 çocuğum var.

Jokey olmaya nasıl karar verdin?

Aslında benim babam, amatör olarak jokeylik yapıyordu. Jokey olmamdaki en büyük etki babamdı.

O halde baban, hem eleştirip, hem de gurur duyuyordur seninle?
Ben, atla uzaya bile gitsem, babam; (şöyle yapsan atmosferi daha hızlı geçerdin)diye eleştirir beni. Hiçbir zaman mükemmel olamam onun gözünde. Ama her şeye rağmen, benimle gurur duyduğunu düşünüyorum.

Peki jokey olmasan ne olmak isterdin?

Marangoz olurdum her halde. Bayılıyorum bir şeyler ortaya çıkarmaya. Ülkemizde futbol, yaşam biçimlerinden birisi ve her ne kadar heyecanı azalsa da büyük bir maç var yarın.

Sen hangi takımlısın?

Ben, iyi bir galatasaraylıyım. Takımım şampiyon olduğu için çok mutluyum.

Biraz da evlenme öykünü konuşalım. Kaç yıllık evlisin?

8 yıldır evliyiz.

Nasıl tanıştın eşinle ve karar verdin evlenmeye?

Aslında eşimle aşıklar şehri Bodrum’da tanıştık. Ben askerden izine, o Almanya’dan tatile gelmişti. Sadece 1 gün birlikte geçirdikten sonra hemen evlenme teklif ettim.

Ben, iyi bir yarışçıyım ve hayatım hızlı olmak zorunda diyorsun yani?
Evet, ben yapı olarak çok sabırlı değilim. Düşündüklerimi erteleyemiyorum ve hemen olsun istiyorum. En uzun planım 1 haftalık mesela.

Hazır yanımızdayken biraz da eşinle konuşalım. Özlem hanım, bir jokey ile evli olmak zor mu?

İlk zamanlarda çok heyecanlanıyordum. Birkaç kez düştüğünü gördüm ve çok korktum. Ama zamanla alıştım. Ama göçebe hayatı yaşamak kesinlikle çok zordu.

Jokeylik çok yaygın bir meslek değil ve doğal olarak kaygıları olabilir insanın. Hiç bilginiz var mıydı?

Hayır. Jokeyler ne yapar, nasıl vakit geçirirler bunları bilmiyordum. Erhan Yavuz kimdir tanımıyordum.

Çok zorluk yaşamadığına göre, bir jokeyle evli olduğun için pişmanda değilsin o halde?

İnsan birini seviyorsa, onun her zorluğuna katlanır ve katlanmalı diye düşünüyorum. Hiç pişman olmadım. Tam tersine başarılarıyla gurur duydum ve yanında olmak istedim her zaman.

IRMAK İÇİNDEKİ CANAVARI ORTAYA ÇIKARDI

Jokey olmak biraz planlamayı gerektirmiyor mu?
Aslında her yarış başında yaptığımız planlar var ama. Bizim yarışlarımız genelde çok kısa zamanda biter. Bu nedenle planlarımı her saniyede değiştirmek zorunda kalıyoruz. Atın ayak mesafesi, önümdeki ve yanımdaki rakiplerin temposu vb. çok ani kararlar vermem gerekiyor. Bu nedenle de biraz plansızım sanırım.

Peki, Survivor’da kulislerin döndüğünü anlayınca plan yapmayı düşündün mü?

Evet zaman zaman bende kuralına göre oynasam iyi olur diye düşündüm ama yapamadım. Çünkü planlar yapsam artık ben olmazdım diye düşündüm.

Düşündüklerini söyleyemeyenler, stratejik davrandıklarına inandıkların var mı?

Kesinlikle var. Dağhan ve Irmak diyebilirim.

Takım içinde bazı tartışmalar yaşadın ama genelde baktığımızda ilişkilerin çok iyiydi sanırım?

Bir tek Dağhan’la yıldızımız barışmadı maalesef. Onun dışında hiçbir sorun yoktu.

Irmak?

Aslında Irmak’la aramızda hiçbir sorun yoktu. Ama birden nasıl olduğunu anlamadığım biçimde içindeki canavar çıktı ortaya. Bana o gün söylediği lafı neden söylediğini kendisinin de bildiğini sanmıyorum.

Dağhan ve Irmak’la görüşür müsün yarışma sonrasında?

Daha önce de söylemiştim bunu. Dağhan ve Irmak benim sosyal hayatımda arkadaşlık yapabileceğim insanlar değil. Ben, her şeyden önce arkadaşıma güvenmek isterim. Elenmeseydim de artık onlara güvenemezdim.

Erken elendiğini düşünüyor musun?

Düşünüyorum. Eğer elenme kriteri tamamen ada şartlarına uyum ve adada hayatta kalma olsaydı mutlaka finalde olurdum. Ama ben çok oyun odaklı bir yarışmacı değilim ve elendim.

(Medya Faresi)

Yayın tarihi: 11.05.2013
859
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.