Magazin

'Survivor' Ege'de barışı bozacak!

'Survivor' Ege'de barışı bozacak!

Türk ve Yunan grupların yarıştırıldığı 'Survivor' isimli program nedeniyle RTÜK'e şikâyet yağdı. Kola ve hamburger reklamlarında Mehter Takımı kullanılması da kimilerini kızdırdı.

Türk ve Yunan ekiplerin hem doğayla hem de birbirleriyle yarıştığı 'Survior' programıyla ilgili olarak RTÜK'e şikâyet yağdı. Kimi vatandaşlar programda ekim ayında RTÜK'e yapılan şikâyetlerde lider, çeşitli sabah programları oldu. Erotik yayınlar da çok sayıda şikayet aldı.

Bazı vatandaşlar 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' ibaresini kullanan spor programlarını da eleştiri yağmuruna tutarken kimi vatandaşlar RTÜK'ü arayarak 'Survior'ın Türk-Yunan ilişkilerini zedeleyeceğini belirtirken, bazı vatandaşlarsa programda Türklere hakaret edildiğini söyledi.

Alo RTÜK 178 Hattı'nı arayan vatandaşların yaptığı şikâyetlerden bazıları şöyle:
İhanet Avcıları: Aile birliğini bozan program yayından kaldırılmalı.

'Survivor': Türkiye-Yunanistan arasındaki dostluğu zedeleyen savaşçı ruhların egemen olduğu programın yayından kaldırılmasını istiyorum/Türklere hakaret edilen programın yayından kaldırılmasını istiyorum/Düşmanlık tohumları eken, milliyetçi duyguları kullanan programın yayından kaldırılmasını istiyorum.
Yayın tarihi: 09.10.2006
642
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.