Magazin

Süreyya Ayhan'a iki yıl men cezası

Süreyya Ayhan'a iki yıl men cezası

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu, milli atlet Süreyya Ayhan Kop'a, 2 yıl müsabakalardan men cezası verdi.

Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından anti-doping kurallarını ihlal ettiği ileri sürülen milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulu'nda görülen duruşması sonuçlandı.

Merkez ceza kurulu, yaklaşık 4 saat süren bugünkü oturumdan sonra Süreyya Ayhan'a, müsabakalardan 2 yıl men cezası verdi.

Süreyya Ayhan: Üzgünüm
Toplantı sonrasında milli atlet gözyaşlarını tutamazken, antrenör Yücel Kop, yaptığı açıklamada, "Beklemediğimiz bir ceza aldık. Çok üzgünüz. Gerekli yerlere itirazlarımızı yapacağız" diye konştu. Süreyya Ayhan Kop ise, çok üzgün olduğunu ifade ederken, başka bir açıklamada bulunmadı.

Avukatları itiraz edecek
Süreya Ayhan Kop'un avukatları, GSGM Ceza Kurulu'nun kararına itiraz ederek, davayı bir üst kurula taşıyacaklar. Avukatlar ayrıca, kararı Avrupa Spor Tahkim Mahkemesi'ne de (CAS) götürüp itirazda bulunacaklar.
Yayın tarihi: 01.02.2005
409
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.