Magazin

Süreyya Ayhan dava açıyor

Süreyya Ayhan dava açıyor

Uluslararası Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri'nin, "Süreyya başkasının idrarını verdi. Suçludur" sözüne Ayhan'ın eşi Yücel Kop tepki gösterdi.

Doping testine girmemek için, Uluslararası Atletizm Federasyonu'na (IAAF) başkasının idrar örneğini verdiği iddia edilen Süreyya Ayhan'ın eşi ve antrenörü Yücel Kop, IAAF Genel Sekreteri Istvan Gyulai'nin haklarındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

'Süreyya Ayhan'ı yıpratma kampanyası yürütülüyor. Bize iftira atıyorlar' diyen Kop, şöyle konuştu: "IAFF, gizli çalışır ve soruşturmalarını sonuçlandırıncaya kadar kimseye bilgi vermez, açıklamada bulunmaz. Sonuçlanmayan ve soruşturması devam eden bir konuyla ilgili açıklamada bulunmak da suçtur. Avukatlarımızla görüştük. Gerekli yerlere dava açacağız. IAAF önce Türkiye Atletizm Federasyonu'nu, ardından da bizi bilgilendirirdi. Bilgi gelmeden açıklama yapılıyor."

Süreyya'nın sakat olduğunu belirten Yücel Kop, sözlerini şöyle tamamladı. "Başkasının idrar örneği verme gibi bir durum söz konusu değil. Süreyya'nın idrar örneğini vermek istediği odaya erkek görevli girmek istedi. Bunun üzerine tartıştık. Ben biraz da agresif davrandım ve numune almaya giren bayanla Süreyya'nın üzerine kapıyı kilitledim. Süreyya'nın sakat olduğuna dair doktor raporları var".
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.08.2004
391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.