Magazin

Süpermen beyaz perdeye dönüyor!

Süpermen beyaz perdeye dönüyor!

Beyaz perdenin çelik adamı, 29 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Filmden fotolar sağda

Yaz aylarının gişe rekortmeni olacağına kesin gözüyle bakılan 'Superman Returns', 30 Ağustos 2006'da gösterime girecek.

İnternetteki 'coming soon' sitesi, çelik adamın görüntülerini sinema severlerle buluşturdu. Yapımcılığını Warner Bros. Pictures''ın üstlendiği filmin yönetmeni Bryan Singer.

Senaryosunu Michael Dougherty ve Dan Harris'in kaleme aldığı yapımda, attan düşerek yıllarca felç kalan ve 2004'te hayata veda eden Christopher Reeve'in tahtına genç oyuncu Brandon Routh oturdu. Kate Bosworth, James Marsden, Frank Langella, Eva Marie Saint, Parker Posey, Sam Huntington ve Kal Penn'in diğer rolleri paylaştığı filmin ağır topu ise 2 Oscarlı ünlü aktör Kevin Spacey.

Süpermen'in düşmanı Kevin Spacey
Filmde, Süpermen'in azılı düşmanı Lex Luthor'ı canlandıracak aktör, sıfıra vurdurduğu saçlarıyla seyirci karşısına çıkacak. Spacey,bu filmin ikincisinde, hatta çekilirse üçüncüsünde de rol alabileceğini açıkladı. Kripton gezegeninden gelen çelik adamın yeni macerasında Süpermen, bir yandan dünyayı kötü güçlerden kurtarmaya çalışırken, diğer yandan da ortada bulunmadığı yıllarda kendisini hayatından çıkaran sevgilisi Lois Lane'i yeniden kazanmak için mücadele verecek.

Çizgi romandan beyaz perdeye...
Aynı adlı çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanan 'Süperman' filminin ilki 1978 yılında çevrildi. Bu yapımı sırasıyla 1980, 1983 ve 1987'de çevrilen filmler izledi.

52 yaşındaki aktör Christopher Reeve, attan düşerek tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu güne kadar 'Süpermen' rolünü büyük bir başarıyla canlandırdı ve ünlü karakterle adeta özdeşleşti.

Film, Kripton´dan gelen süper kahramanın Dünya´da 'Clark Kent' isminde sıradan bir gazeteci kimliğine bürünmesini ve ihtiyaç duyulduğunda bir telefon kulübesinde kılık değiştirerek gökyüzünde uçup süper güçlerini kullanarak insanların yardımına koşmasını konu alıyor.
Yayın tarihi: 07.03.2006
512
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.