Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Süper Star' İnternet'te birinci

'Süper Star' İnternet'te birinci

Türkiye'yi bu yıl Atina'da yapılacak 51. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Sibel Tüzün'ün 'Süper Star' adlı şarkısı internetteki oylamada 1. sıraya yükseldi.

'Eurosong.net' internet sitesini ziyaret edenlerin katıldığı, bu yıl Eurovision'da yarışacak şarkılar için yapılan oylamada "Süper Star"ın 8,3'lük oy oranı bulunuyor.

İki gün sonra yarı finalde yarışacak 23 şarkı arasında devam eden oylamada "Süper Star" için 385 kişi puan verdi.

Oylamaya göre, "Süper Star"ı Bosna-Hersek'i temsil eden Hari Mata Hari'nin seslendirdiği "Layla" adlı parça takip ediyor. Portekiz için yarışan Nonstop'un "Coicas de Nada" adlı parçası ise son sırada yer alıyor.

Yarı finalde belirlenecek en iyi 10 şarkı 20 Mayıs'ta yapılacak finalde yarışmaya hak kazanacak.

Finalde yarışacak 14 şarkı arasında yapılan oylamada ise Romanya adına yarışan Mihai Traistariu'un "Tornero" adlı şarkısı önde gidiyor. Romanya'nın ardından Norveç ve Hırvatistan'ın şarkıları favori gösterilirken, İsrail'in şarkısı oylamada en az puanı alan parça oldu.

Yarı finali 18 Mayıs, finaliyse 20 Mayıs'ta olan 51. Eurovision Şarkı Yarışması, 18 bin 500 kişilik Atina OAKA Stadı'nda yapılacak.
303
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.