Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Süper kahramanların istilası!

Süper kahramanların istilası!

'Superman', 'Örümcek Adam', 'Batman', 'Hulk', 'Electra' ve 'Daredevil' ile başlayan süper kahramanların beyazperde istilası tüm hızıyla sürüyor.

Çizgi roman devi Marvel'ın süper kahramanlarından 'Demir Adam-Iron Man' de 2008'de izleyiciyle buluşacak. İnternet'teki 'e! online' sitesinin haberine göre, son olarak 19 yıl aradan sonra 'Superman Dönüyor-Superman Returns' adlı yapımda izleyicisiyle hasret gideren 'çelik adamın' ardından diğer süper kahramanlar da beyazperdeye çıkartma yapacak.

Daha önce 'Örümcek Adam', 'Superman', 'Batman', 'Daredevil' gibi kahramanlarını sinemayla tanıştıran çizgi roman devi Marvel, şimdi de Paramount Pictures'ın işbirliğiyle 10 süper kahramanı daha sırayla beyazperdeye taşıyacak. Bu kapsamda bir süredir hazırlıkları yapılan ünlü Marvel kahramanı 'Demir Adam-Iron Man' sinemaya aktarılacak.

Paramount Pictures film şirketi ile Marvel Entertainment'ın yetkilileri, ünlü kahramanın sinema filminin 2 Mayıs 2008 tarihinde gösterime gireceğini duyurdu. Süper kahramanın ilk kez beyazperdede yer alacağı filmin yönetmenliğini Jon Favreau üstlenecek. Oyunculuktan yönetmenliğe geçişyapan Favreau´nun çekimlere gelecek yıl Ocak ayında başlamayı planladığı belirtildi.

'Demir Adam' kim olacak?
Henüz oyuncu kadrosu duyurulmayan film için yönetmen Favreau'nun tercihi 'deneyimli, ancak çok meşhur olmayan' bir isimden yana... 'Ünlü yıldızlara çok ümit bağlandığını' düşünen Favreau, 'Daredevil' filminde birlikte rol aldığı Ben Affleck'i buna örnek gösterdi.

Filmin, Affleck'in popülaritesinden olumlu yönde etkilenmediğini savunan yönetmen, 'Daredevil' filminde Franklin 'Foggy' Nelson adlı karakteri canlandırmıştı. 'Iron Man' filminde süper kahraman için ismi geçenler ise yönetmenin bu düşüncesini destekler yönde değil.

Sinema dünyasının birbirinden ünlü iki yıldızı Tom Cruise ile Nicolas Cage'in isimleri bu rol için ortaya atılırken, yönetmen ve yapımcılar oyuncu arayışlarını sürdürüyor. 'Demir Adam' karakteri, 1963 yılında yaratıldı. Zırhla kaplı bu ünlü çizgi roman kahramanı, 'Anthony Edward Stark' adlı, mutlu bir adam iken anne ve babasının öldürülmesinin ardından intikam almak amacıyla 'demir adama' dönüşüyor.

Sıradaki kahramanlar hangileri olacak?
10 süper kahramanın sinema perdesine getirileceği projede ilk olarak 'Kaptan Amerika-Captain America'nın ismi geçse de sonunda şanslı kahraman 'Iron Man' oldu. 'Kaptan Amerika'nın da 2009 yılında izleyici karşısına getirilmesinin düşünüldüğü ifade ediliyor. Sinemaya getirilecek diğer kahramanlar arasında 'Ant Man', 'Nick Fury', 'Avengers', ve 'Thor' da yer alıyor.

Marvel ile Paramount, geçen yaz 'Batman Begins' ile 'Fantastic Four', bu yaz 'X-Men: Son Direniş/X-Men: The Last Stand' ve 'Superman Dönüyor-Superman Returns' adlı yapımlarda birlikte çalışmıştı. İkilinin iddialı projeleri arasında, gelecek yaz seyirciyle buluşacak 'Örümcek Adam 3-Spider Man 3' adlı yapım da bulunuyor.
491
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.