Magazin

Süper kahramanlar geri dönüyor

Süper kahramanlar geri dönüyor

Durmuşoğlu kardeşler, 'Dünyayı Kurtaran Sahaf'ta çeşitli süper kahramanların 1930'lu yıllardan bu yana basılmış maceralarını topluyor.

Çizgi romanlarla büyüyen kuşağın çocukluk günlerinin en önemli eğlenceleri arasında. Renkli kapaklar içindeki sarı sayfalara siyah-beyaz çizilmiş süper kahramanların kötülere karşı mücadelesi, bugün de içindeki çocuğu büyütmemiş pekçok yetişkinin tercihi.

Çizgi kahramanlara ilginin hala sürmesi Bora ve Yaman Durmuşoğlu kardeşleri de harekete geçirmiş. İki kardeş Adana'da açtıkları 'Dünyayı Kurtaran Sahaf'ta çeşitli süper kahramanların 1930'lu yıllardan bu yana basılmış maceralarını topluyor.

Yaman Durmuşoğlu 'Müşterilerimiz genelde 35 yaşın üzerindeki çizgi roman tutkunları. Kahramanlar onların artık görüşemedikleri dostları gibi. Bu nedenle burada onlarla karşılaştıklarında yaşadıkları mutluluk görülmeye değer. müşterilerimizin sayısı da oldukça fazla' diyor.

Erkekler Zagorcu, kadınlar Tommiksçi
Çizgi roman meraklıları bütün karakterlere ilgi gösterse de, herkesin gönlünde farklı bir süper kahramanın olduğunu söyleyen Durmuşoğlu'na göre, erkeklerin en popüler kahramanı Zagor, kadınların ise Tommiks. Türk kahramanlar arasında ise en çok Yüzbaşı Volkan ve Karaoğlan tercih ediliyor.

Dükkana pekçok anne-baba da çocuklarıyla gelerek onları gençlik kahramanlarıyla tanıştırıyor. Yaman Durmuşoğlu yeni kuşağın Harry Potter gibi güncel kahramanlardan vazgeçmediğini söylüyor. Ancak yeni süper kahramanların gerçek çizgi roman tutkunlarını tatmin etmediğini söylüyor.
Yayın tarihi: 28.01.2005
555
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.