Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Süper kahraman aranıyor

Süper kahraman aranıyor

'Kim süper kahraman olmak ister?' Bu, ABD'de başlayan yeni bir 'reality show' yarışmasının başlığı. 11 yarışmacıdan birisi geleceğin kahramanı olacak.

ABD'de başlayan yeni bir TV 'reality show'unda binlerce insan arasından elenerek gelen altısı erkek, beşi 11 adaydan birisi geleceğin süper kahraman figürü olacak.

Yarışmada her bir katılımcı kendi yarattığı süper kahraman figürünü kostümü ve özel yetenekleriyle temsil edecek. Ev içerisinde Clark Kent gibi normal kimlikleriyle yaşayacak olan yarışmacılar, yarışma ekibinin kendilerine hazırladığı zorlu sınavlarda, kendi tasarladıkları üniformalarını giyip kahramanlıklarını konuşturacak.

Kazanan ölümsüzleşecek
Yarışmanın jüri üyeleri arasında efsane çizgi romancı Stan Lee de yer alıyor. Örümcek Adam, Fantastik Dörtlü ve X-Men gibi kahramanların yaratıcısı Lee'nin altı hafta boyunca gözleyeceği yarışmacılardan gerçek bir kahramanın sahip olduğu özellikleri taşıması bekleniyor.

Cesaret, dürüstlük, fedakârlık, şefkat ve becerikliliği aynı anda taşıyan aday, yarışmanın galibi olarak süper kahramanlığını ilan edebilecek. Seyirci ve jüri oylarıyla süper kahraman seçilen yarışmacının yarattığı karakter Stan Lee tarafından tasarlanacak olan bir kitapta ölümsüzleştirilecek ve maceraları dünyanın en büyük çizgi roman yayıncılarından DC Comics tarafından yayımlanacak.

Lee, gerçek bir kahramandan beklenenlerin zaman içinde pek değişmediğini düşünüyor. "Yazma ve çizme tekniğinde ufak değişiklikler oldu ama kahramanlar hâlâ hayranlık duyduğumuz, her zaman doğru işi yapan karakterler" diyen Lee, yarışmacıların kostümlerinden seçtikleri isme, kişiliklerinden ekrandaki görünümlerine kadar birçok ayrıntıyı göz önüne alacaklarını söylüyor.
(Radikal)
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.