Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Suçluluk hissi beyne zarar veriyor

Suçluluk hissi beyne zarar veriyor

Araştırmalar, olumsuz düşüncelerin beyne zarar verdiğini ortaya çıkardı. Bilim Teknik Dergisi'nde yayınlanan "Bellek ve Öğrenmeyi Geliştirmek" başlıklı yazıda, öğrenmeyi geliştirmek için belleğin de geliştirilmesi gerektiği belirtildi.

Bu yeteneklerin geliştirilmesi için ilk yolun beynin korunması olduğuna işaret edilirken, çeşitli çarpmalara bağlı beyin hasarlarının zihinsel yetenekleri olumusuz etkilediği vurgulandı.

"BEYNİ RAHATLATMAK İÇİN MÜZİK ALETİ ÇALIN"
Californiya Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada, kokain kullananların beyin kan akımının, kullanmayanlara göre yüzde 23 daha az olduğu orataya çıkarken, esrar kullananlarda beynin temporal bölgesindeki kan akımının diğer insanlara göre yüzde 85 daha düşük olduğu gözlendi. Beyni olumsuz etkileyen diğer bir faktörün yorgunluk ve uykusuzluk olduğu belirtilirken, günde 7 saatten az uyumanın beynin öğrenme, bellek, dikkat gibi işlevlerini
yavaşlattığına işaret edildi. Stresin de beyni etkileyen bir durum olduğu ifade edilirken, özellikle olumsuz düşüncelerin beynin büyük düşmünları olduğu ortaya çıktı.
446
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.