Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sualtından selam geldi

Sualtından selam geldi

Bir hafta akvaryumda yaşama deneyine girişen Amerikalı sihirbaz David Blaine, su içinde yazdığı 'Hello Turkey' (Merhaba Türkiye) mesajıyla Türkiye'ye selam gönderdi.

ABD'nin New York kentinde pazartesi gününden bu yana yalnızca sıvı besinler tüketerek sualtında ölüme meydan okuyan sihirbazın, insan bedeninin dayanma sınırlarını zorlayan gösterisini 100 binden fazla kişi izledi.

Çeşitli ülkelerden çok sayıda gazetecinin de ilgi odağı olan Blaine'in su altında yaşama savaşı esnasında sağlık denetimini yürüten Türk doktor Murat Günel, sihirbazın fiziksel ve zihinsel işlevlerinin şimdilik normal seyrettiğini söyledi. David Blaine'in el ve ayak derilerinin etkilenmeye başladığını belirten Yale-New Haven Hastanesi'nin Damar ve Beyin Cerrahi Bölümü Başkanı Dr. Murat Günel, "Gerçekten vücudu çok stres altında. Ancak buna rağmen deneye devam etmek istiyor. Her beş-altı saatte bir kalp atış hızını, kandaki oksijen yoğunluğunu gözden geçiriyoruz" dedi.
Yayın tarihi: 05.05.2006
393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.