Magazin

Striptiz cinayetine tahrik indirimi

Striptiz cinayetine tahrik indirimi

Striptiz yaparak yatağa bağladığı sevgilisini öldürmekten yargılanan Gülşen Savaş için savcı 'hafif tahrik indirimi' talep etti.

Esenler'de, 27 Ağustos'ta sevgilisi Musa Parlak'ı (37), striptiz yaparak yatağa soktuktan sonra tabancayla başından vuran Gülsen Savaş ve onu azmettiren eski sevgilisi Mehmet Tekin hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

En çok 24 yıl hapis
Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, poliste cinayeti kabul eden Gülsen Savaş'ın, 'İskenderun'ndan Musa'yla evlenmek için gelmiştim. O beni başka erkeklere pazarlamaya kalktı ve beni onlarla birlikte olmaya zorladı. Bunun üzerine Mehmet onu öldürmemi istedi' diye ifade veren Gülsen Savaş için, hafif tahrik unsurunu içeren TCK'nın 51'inci maddesini de uygulanmasını talep etti. Mahkeme, savcının talebi doğrultusunda indirim uygularsa, Gülsen Savaş en fazla 24 yıl hapis cezasına çarptırılabilecek.

O da seyretti
Parlak'ı öldürürken Mehmet Tekin'in cinayeti seyrettiğini anlatan Gülsen Savaş poliste şu ifadeyi vermişti: 'Musa bir gün eski sevgilime telefon ederek eşyalarımı göndermesini söylememi istedi. Telefonla arayınca Mehmet, küfürler ederek hemen İskenderun'a gelmemi istedi. Musa aramızdaki kavgayı duyunca korkup gitmeme izin verdi. İskenderun'a gittiğimde Mehmet çok kızdı. Namusunu temizlemem gerektiğini, eğer bunu yapmazsam beni öldüreceğini söyledi.

Bana silahı vererek cinayet planını anlattı. Birlikte İstanbul'a geldik. Sanki ona geri dönmüş gibi yaparak Musa Parlak'ın evine gittim. Onun karşısında yavaş yavaş soyunarak onu yatak odasına çektim. Üzerindekileri çıkartarak ona masaj yapmaya başladım. Yüzüstü yattığı bir anda başını yastıkla örterek yatağın yanına sakladığım silahla başına bir el ateş ettim.'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.10.2004
728
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.