Magazin

Stephen King'den ısmarlama senaryo

Stephen King'den ısmarlama senaryo

ABD´nin en çok okunan korku romanı yazarı Stephen King, bir TV kanalı için, konusu hastanede geçen bir korku dizisi kaleme aldı.

ABC televizyonunda yayınlanacak dizinin adının "Kingdom Hospital" (Kraliyet Hastanesi) olacağı bildiriliyor. Eski bir mezarlık üzerine inşa edilen hastanede geçen dizinin şok edici ve korkutucu hikayelerden oluştuğu belirtiliyor. Kendisine yakın kaynaklar, King´in diziyi iki yılda tamamladığını ve çekimlere gelecek ay başlanacağını bildirdiler. Dizinin iki saat sürecek ilk bölümünün 2004 ocağında yayına konulacağı, onu birer saatlik 13 bölümün izleyeceği kaydedildi.

Korku filmleri üstadı
Stephen King, 1980´li yıllarda televizyonlar için "Tales from the Darkside" (Karanlıktan Hikayeler), "Twilight Zone" (Alacakaranlık Hikayeleri), "The X-Files" ve "The Outer Limits" (Dış Sınırlar) adlı dizileri yazmış ve bunlar çok tutulmuştu. Yazarın geçen yıl kaleme aldığı "Rose Red" adlı mini seri, ilk gece 20 milyon izleyiciyi ekran başına toplamayı başardı.
(AA)
Yayın tarihi: 23.04.2003
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.