Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Star Wars'u en çok erkekler takip ediyor

Star Wars'u en çok erkekler takip ediyor

Tüm dünyada rekorlar kıran, George Lucas'ın 'çok uzak bir galakside' yarattığı 'Yıldız Savaşları' serisini Türkiye'de en çok kimler izliyor?

Sinemalara reklam dağıtımı yapan Fida Film, bu sorunun cevabını veren bir araştırma yaptırdı.

'Star Wars: Bölüm III-Sith'in İntikamı'nın gösterime girmesi vesilesiyle yapılan araştırmaya göre seriyi yüzde 68'lik bir oranla erkekler izliyor.

Filmi izleyenlerin yüzde 38'ini 18-25, yüzde 32'sini 26-35 yaş grubundan insanlar oluşturuyor. 45 ve daha yukarı yaşlardaki insanların izleme oranı ise sadece yüzde dört.
19-25 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'daki yedi sinemada gerçekleştirilen araştırmaya göre filmi izleyenlerin yüzde 61'i sosyoekonomik olarak AB grubuna dahil.

En düşük sosyoekonomik statü olan DE grubundan filmi izleyenlerin oranı ise yüzde 1. Ankete katılan izleyicilerin yüzde 56'sı tam anlamıyla 'fan', çünkü filmi gösterime girdiği ilk gün izlemeyi tercih etmiş. Araştırmaya 7 bin 49 kişi katılmış.
(Radikal)
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.