Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Soyunursan kullanırlar

Soyunursan kullanırlar

Rus tenisçi Miskina, GQ dergisi için verdiği çıplak pozları başka dergide de yayınlatan fotoğrafçı aleyhine açtığı davayı kaybetti. Mahkeme, fotoğrafçının bu fotoğrafları istediği yerde kullanabileceğine karar verdi.

Anastasia Miskina'nın fotoğrafları sağ taraftaki Foto Galeri'de!

Son üç yılda kortlarda elde ettiği başarılarla üne kavuşan Rus tenisçi Anastasia Miskina'nın New York mahkemesinde açtığı davada hakim, GQ Dergisi'nin fotoğrafçısı Mark Seliger lehinde karar verdi. Mahkeme, fotoğrafçının, zamanında isteyerek çektirilen bu fotoğrafları istediği yerde yayınlatma hakkına sahip olduğunu hükme bağladı.

8 milyon dolar istemişti
Miskina'nın 'Gençliğimin en büyük hatası' dediği fotoğraflar, geçen yıl Rus 'Medved' (Ayı) Dergisi'nde yayınlanınca Rusya'da büyük bir skandala yol açmıştı. Onurunun zedelendiğini iddia eden Rus tenisçi, fotoğrafların yayınına yasak getirilmesinin yanı sıra 8 milyon dolar tazminat da istemişti. Mahkemede, genç sporcunun gerekçeleri kabul edilmedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.07.2005
520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.