Magazin

Şoray'ın hayali 'Yağmur'

Şoray'ın hayali 'Yağmur'

Sinema sanatçısı Türkan Şoray, en büyük hayalinin kendisinin yöneteceği bir filmde kızı Yağmur ile oynamak olduğunu söyledi.

Sultan'ın fotoları sağda

Özel bir televizyon kanalının, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlıGüre beldesinde çekimlerini yaptığı 'Aşk Beklemez' adlı filmde başrol oynayan Şoray, çekimler için geldiği beldede basın toplantısı düzenledi.

Film çekimleri nedeniyle yaz aylarını Edremit Körfezi'nde geçireceğini belirten Şoray, 'Aşk Beklemez'in çekimlerinin tamamlanmasının ardından 90 dakikalık yeni bir televizyon filminde daha rol alacağını kaydetti.

Şoray, bir soru üzerine, şarkıcıların da sinema ve dizi oyunculuğuyapabileceğini ifade ederek 'yeteneği olan her işi yapar, bunun dünyada örnekleri var. Bizim ülkemizde de şarkıcılıktan oyunculuğa geçmiş birçok isim var, onlar da işlerini bence iyi yapıyorlar' dedi.

'Yeni nesle güveniyorum'
Yeni yetişen genç nesle güvendiğini, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yetişen gençler sayesinde Türkiye´nin önünün açık olduğunu ifade eden Şoray, bir gazetecinin 'size benziyor' dediği kızı Yağmur'un da oyuncu olup olmayacağını sorması üzerine, kızının kendisine benzetilmesinden çok hoşnut olduğunu ifade etti. Şoray, şöyle konuştu:

'Onun oyuncu olup olmayacağını bilemiyorum. Üniversiteden bu sene mezun oldu. En büyük hayalim kızım Yağmur ile bir sinema filminde oynamak ve o filmi yönetmek. Kendisine vereceğim rolü başarıyla yapacağına inanıyorum, çünkü anne de baba da oyuncu. Bizim genlerimizden almıştır mutlaka. Kızım ile yapmayı düşündüğüm film ise Yağmur'un yaşındaki bir gençkızın yaşamını anlatacak bir film olacak.'

Sultan'dan gençlik formülü
Şoray, bir gazetecinin 'genç kalmasının sırrını' sorması üzerinede şunları söyledi: 'Çok teşekkür ederim, beni genç mi buluyorsunuz? Şimdi böyle makyaj, şapka falan kimi giydirseniz genç olur. Hayata bağlı olmak çok önemli. Hayatı sevdiğiniz zaman her şeyinizle diri oluyorsunuz, canlılık veriyor. Onun da her şeyi etkilediğini düşünüyorum. Bunun yanında kremlerden falan fayda sağlıyoruz. Genel anlamda iç huzur çok önemli. İç huzuru bulduğuma inanıyorum. Bu sizin dış görünümünüzü de etkiliyor, yüzünüze vuruyor belki de. Çünkü agresif insan gergin ve çirkin olur.'
Yayın tarihi: 20.06.2006
634
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.